1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

בגלל מצב הממשלה: ביקורו של ביידן בישראל בסכנת ביטול

לאחר שהקואליציה של בנט ספגה מכה קשה עם פרישתה מהקואליציה של ח"כ מסיעת 'מרצ', בכירים ישראלים מתכוננים לאפשרות שהנשיא האמריקאי לא יגיע. "הם לא ירצו להיראות כמי שתומכים בצד זה או אחר"

ישראל לפקוביץי"ח אייר תשפ"ב 19/05/2022 23:18

קרובה לקריסה נשיא ארה"ב, ג'ו ביידן נשיא ארה"ב, ג'ו ביידן צילום: דוברות הבית הלבן

לאור מצבה הרעוע של הממשלה, ביקורו המתוכנן של נשיא ארצות הברית, ג'ו ביידן, מוטל בספק. במשרד החוץ ובמשרד ראש הממשלה מתכוננים לאפשרות שאם הכנסת תתפזר בשבועות הקרובים וישראל תצא לבחירות נוספות, הנשיא ביידן לא יגיע.

בליכוד מתכוונים להביא להצבעה ביום רביעי את הצעת חוק לפיזור הכנסת, מאחר והממשלה קרובה לקריסה. מה שלמעשה יבטל או ידחה את ביקורו של הנשיא בישראל. נשיאי ארה"ב לדורותיהם התרחקו באופן מסורתי מישראל כשהמדינה נמצאת בתקופת בחירות.

גורם ישראלי בכיר אמר ל-Ynet כי לא יתפלא אם הבית הלבן יבטל את הביקור מצידו: "כשהמצב הביטחוני בעייתי והקואליציה על כרעי תרנגולת לא בטוח שביידן ירוויח מביקור כזה. אם הממשלה נופלת, ביקור של ביידן בעת הזאת עלול להיתפס כבעייתי מאוד והם לא ירצו להיראות כמי שתומכים בצד זה או אחר", אמר הגורם הבכיר.

על פי הדיווח, בישראל ממתינים לתשובות מהבית הלבן לגבי מועד הביקור ותכניותיו. הצוות המקדים של הבית הלבן שביקר בישראל לפני כשבועיים בחן כמה אפשרויות. גורם ישראלי אמר שאם הביקור לא יבוטל, מסתמן שייצא לפועל בין 21 ל-24 ביוני.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. שהנבלה ישאר בכוך שלו. אף אחד לא רוצה אותה כאן!!!  (ל”ת)


  2. עד הפגישה, או שהפריצים הדמוקרטים יתפגרו. או שהכלב ביידן יתפגר, ועמו השמאלנים בממשלה  

    הפריץ=הכלב=ביידן

  3. מצויין, שלא יגיע הגוי הזה לכאן  (ל”ת)


  4. הכל רווח  


  5. לא הבנתי מה הסכנה שהפינוקיו הקתולי המסריח הזה יישאר בנכר.  (ל”ת)


;