1. עמוד הבית
 2. דעות
 3. טור אורח

פגעו ברבבות במירון וקיבלו טלטלה בקואליציה / מאיר פרוש

ח"כ פרוש בטור תחת הכותרת "נפול תפול":"לפני פורים כאשר ניסו להביא חוק לפגיעה ברבנים הראשיים, היה זה "החילות לנפול", בניסן עם פרישתה של סילמן, היה זה "החילות לנפול לפניו -נפול". אתמול, אחרי החרפה שהממשלה המיטה על הילולת רשב"י, באה זועבי וזה, "החילות לנפול לפניו, נפול-תפול"

ח"כ מאיר פרושי"ט אייר תשפ"ב 20/05/2022 10:13

"נפול תפול" מאיר פרוש מאיר פרוש צילום: ערוץ כנסת

כל אחד ביהדות החרדית בשמעו את תוצאות הבחירות האחרונות, ולאחר שהתעדכן בקשיים שאינם מאפשרים הקמת ממשלה שהיא קרובה יותר למסורת, עוקב בחרדה אחר הממשלה והמעשים החמורים שדרכם היא מנסה להכאיב ליהדות החרדית.

כאחד מתוך שלומי אמוני ישראל גם אני עוקב בדאגה אחר הממשלה הזו. בטורים הבאים אני רוצה לתת את המבט כנציגה של היהדות החרדית שתפקידו לייצג את דרישות הציבור ולעמוד בתוקף על שמירת עניני התורה, לבל יגעו זרים ביסודות הדת ולבל יפגעו חלילה בדברים שהם נגד התורה וההלכה.

אציג את מה שעיני רואות במצב הפוליטי הנוכחי, לאחר מעקב של שלבים שקרו לאחרונה בעיתויים רבי משמעות.

לפני פורים, כשהיינו סמוכים לקריאת 'אשר החילות לנפול לפניו', כבר נוכחו לראות שהקואליציה הנוכחית אינה מסוגלת להעביר חוקים, והדבר בלט בפרט כשהם רצו להעביר את החוק המבקש להחליף את הגוף הבוחר את הרבנים הראשיים.

מאז, הם רצו להעביר חוקים נוספים, אך הדבר לא עלה בידם. ה' לא הצליח את דרכם. הם הפכו להיות ממשלה שאינה מתפקדת. זה היה תחילת נפילתה: החילות לנפול.

בימים הסמוכים לחג הפסח, גאולתן של ישראל, נפלה לבנה משמעותית ומרכזית מחומת הקואליציה. כולם כבר ראו שמשהו יסודי בקואליציה מתערער. הדמות שתפקידה לגבש ולאחד את הקואליציה, הכריזה בבטחה כי היא אינה מעוניינת להמשיך ולהיות שותפה בקואליציה. היה זה לדעתי קיום המשך הפסוק: החילות לנפול לפניו – נפול.

אתמול, ל"ג בעומר הילולא של הרשב"י, לאחר החרפה הגדולה שהממשלה המיטה על הילולת התנא האלוקי, כאשר פגעו ברבבות יהודים שלא נתנו להם להגיע לציון רבי שמעון בר יוחאי כדרכם וכמסורת מדור דור, באה שוב הטלטלה מתוך שורות הקואליציה כשח"כ זועבי משתחררת אף היא ממנה.

ביום הביזיון הגדול, אנו רואים את ההמשך הישיר של הפסוק, עד לחלק השלישי שבו: החילות לנפול לפניו, נפול – תפול.

ועל זאת אנו מחכים כעת. אנו מצפים לראות את קריסתה המוחלטת של הממשלה הזו שהתייצבה על יסודות של גורמים שמבקשים להרוס את תורת ישראל, לחלן את עם ישראל ולחלל את קדושת ארץ ישראל.

זוהי ממשלה שמבקשת לפגוע בכל התחומים שהם צפור נפשה של היהדות החרדית, אם זה קדושת השבת, חומת הגיור, ערך לימוד התורה, קדושת המשפחה, סכנת הרפורמים ושמירת קדושת הכותל המערבי, עד לגזרות של חיי היום יום, כמעונות יום, כלים חד פעמיים ומס השתיה.

יש כבר ב"ה אור בקצה המנהרה. הממשלה הנוכחית, שהתחילה את דרכה עם 62 תומכים, ומיד לאחר מכן עם 61, הפכה במהלך חג הפסח ל- 60 תומכים, וכיום הם כבר עומדים רק עם 59.

הם צוללים ב"ה כלפי מטה, ואנחנו מתחילים לראות שבסיעתא דשמיא נוכל בקרוב להתפטר מהממשלה הקלוקלת הזו. יש לקוות שתחתיה תקום ממשלה, שגם אם לא כל חבריה שומרים על קלה שבחמורה, ואף רחוק מכך, אבל יש להם רספקט והערכה לשומרי תורה, ויהיה רוב לנציגים שימנעו חקיקת לחוקק חוקים פוגעניים.

התנא האלוקי אשר בטל כמה גזרות, זכותו תעמוד לנו לראות בטוב.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. פרוש  


  • יהדות התורה רצחו 45 נפשות במירון. (ל”ת)

   תודה רבה

 2. הגיע הזמן לשנות כיוון  


  • תחשוב 

   דויד

 3. מאיר פרוש, איפה אתה וכל החברים הח"כים החרדים הייתם לפני ל"ג בעומר? מילה לא צייצתם נגד כל המתווה המרושע שתכננו לנו הציונים. עכשיו לאחר מעשה כולם חכמים להגיד שהכתובת הייתה מרוחה על הקיר. עכשיו כולם רואים שהקנאים ה"קיצונים" צודקים  (ל”ת)


 4. מירון תשפב  

  מוישי

 5. איך אתם אוהבים להאמין לשטויות ..  (ל”ת)


 6. מתו 45 ועפתם מהממשלה !!! טול קורה מבין עינך  

  פיני

  • מה הקשר? (ל”ת)


 7. אתה הבאת את חרפת מירון  (ל”ת)


 8. פרוש מידר את הספרדים ממירון  (ל”ת)

  מכלוף

 9. מי שהוליך שולל את הציבור וחילק את כרטיסי כהנא זה מאיר פרוש!  (ל”ת)

  יקטר

 10. בניגוד לחכ"ים של יהדות התורה וש"ס שפעלו בכל המישורים כדי לרצוח 45 נפשות במירון בשנה שעברה.  (ל”ת)

  שדגכ

 11. חחחח תמיד ממציאים השוואות בין לבין  


 12. קשקוש מוחלט  


 13. השוטר מתנצל  

  שרעבי השוטר

  • את כל זה עשית לבד?  (ל”ת)


;