1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

מבצע מירון תשפ"ב: בזק"א מסכמים את הפעילות - בהצלחה

בתום פעילות שנמשכה 48 שעות ברציפות, בארגון זק"א מסכמים את מבצע מירון תשפ"ב בהצלחה רבה. בין מכלול הפעילות של הארגון במירון, מוקד מרכזי לאיתור ילדים אבודים, חלוקת צמידים, חלוקת מים קרים, מוקד איתור נעדרים, אוהל השבת אבדה ומרכז הטענת סלולרי

מאיר גלבועי"ט אייר תשפ"ב 20/05/2022 14:04

48 שעות ברציפות זק"א במירון זק"א במירון צילום: דוברות זק"א

עשרות מתנדבים מכל רחבי הארץ פעלו במשמרות מסביב לשעון בפעילות במבצע מירון תשפ"ב באיתור ילדים אובדים ונעדרים אשר לא ענדו תג זיהוי. בחלוקת מים, מוקד השבת אבדה ובהפעלת מתקן מים קרים ייחודי שבמהלך היום בחום הכבד נהנו למעלה מ20 אלף איש מהמים הקרים, במוקד גם ניתן סיוע רפואי לאנשים מבוגרים בסיועו של ארגון חסדי שבתאי הפועל במירון ומסייע לאלפים בהשאלת ציוד וטיפול רפואי בכל ימות השנה ובסיוע ארגון חברים לרפואה.

דובי ויסנשטרן מנכ"ל ארגון זק"א אמר: "השנה בעקבות ההיערכות המוקדמת והפקת לקחים בעקבות האסון הנורא שנה שעברה הגענו בכוחות מתוגברים, כדי לסייע בהצלת חיים, סיוע באיתור נעדרים ובחלוקת מים לאלפי העולים לציון הרשב"י. המתנדבים פעלו בצורה מקצועית בשיתוף פעולה מלא עם המשטרה, מד"א במירון". והוסיף "מרנין היה לראות אלפי אנשים, נשים וטף אשר מטפסים את מעלה ההר בחום הכבד לאחר שעות רבות של המתנה ללא מים, כמים חיים על נפש עייפה מתענגים על המים הקרים שחולק להם על ידי מתנדבי זק"א".

חיים וינגרטן ראש אג"מ זק"א, אמר: "חסדי השם, אחרי תפילות רבות וחששות אנו מסכמים את מבצע מירון ללא אירועי אסון, למרות רבבות העולים שהגיעו למירון הייתה ירידה משמעותית בכמות המקרים של ילדים שאבדו, סה"כ טופלו ע"י מתנדבי זק"א השנה כ-50 מקרים של איתור נעדרים, בהם גם מקרים חריגים של תינוקות שאבדו, צוות מסור של מתנדבות שמרו על הילדים עם מממתקים וצעצועים. נתנו דגש על הצד של המניעה בחלוקת תגי הזיהוי ובכך הצלחנו למנוע מקרים מסוג זה".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. אוי!! גם את שנה שעברה תשפ''א הם יכולים לכם בהצלחה!!!!!  (ל”ת)

    tbh

;