1. עמוד הבית
 2. בריאות
 3. חדשות בריאות

מקרה ראשון בישראל: הנגיף החמור ממשיך להתפשט בעולם

ויהי אחרי הקורונה: נגיף 'אבעבועות הקוף' שמתפשט לראשונה מעבר לגבולות אפריקה החל להתפשט באירופה אחרי ש-100 מקרים זוהו באירופה | הערב אישרו במשרד הבריאות כי מקרה ראשון של הידבקות בנגיף זוהה בישראל, והגבר שחזר מאירופה לאחרונה אושפז לאלתר בבידוד 

חזקי ניימןכ' אייר תשפ"ב 21/05/2022 21:03

"אבעבועות הקוף" בדיקות מעבדה בדיקות מעבדה צילום: freepik

יממה לאחר שמשרד הבריאות הוציא אזהרה נגדו, התגלה בישראל מקרה ראשון של נגיף 'אבעבועות הקופים'. מדובר על גבר ישראלי שחזר מטיול ממערב אירופה.

ממשרד הבריאות נמסר הערב כי מתוצאות הבדיקה שנערכה במכון הביולוגי לגבר שאושפז בבית החולים איכילוב עם חום ושלפוחיות - מתברר כי אכן נדבק בנגיף אבעבועות הקוף. מצבו ממשיך להיות טוב, אך במשרד הבריאות שבו וקראו למי שחזר מחו"ל ופיתח חום ושלפוחיות על העור לפנות לרופא.

אתמול נמסר כי האיש הגיע לחדר המיון עם תסמינים האופייניים לנגיף - אבעבועות על העור וחום גבוה. מבית החולים נמסר כי הוא מאושפז לצורך הערכה והשגחה בחדר בידוד. הערב תכונס ישיבת היערכות במשרד הבריאות.

ארגון הבריאות העולמי קיים אתמול דיון חירום בהתפרצות אבעבועות הקוף, מחלה נגיפית שהייתה נפוצה עד כה רק במערב אפריקה ומרכזה, אחרי שיותר מ-100 מקרים שלה התגלו באירופה (וכ-800 מקרים ברחבי העולם). רשויות הבריאות בגרמניה הגדירו זאת בתור ההתפרצות הגדולה ביותר אי פעם של מחלה זו באירופה. מקרים נמצאו עד כה בלפחות תשע מדינות ביבשת - בלגיה, צרפת, גרמניה, איטליה, הולנד פורטוגל, ספרד, שבדיה ובריטניה. כמו כן אובחנו חולים בארצות הברית, קנדה ואוסטרליה.

יצויין כי העברה של המחלה בין אדם שנדבק לאחר מתבצעת על ידי מגע ישיר עם אדם הסובל מאבעבועות, או בהפרשות מדרכי הנשימה, כמו שיעול או התעטשות. בהתפרצות הנוכחית, הגדולה ביותר שהייתה מחוץ לאפריקה, יש כ-120 מקרים בעולם שמאושרים או חשודים, בפורטוגל, בריטניה, ארצות הברית וקנדה - ועכשיו כאמור גם בישראל.

מעוניינים לשתף אותנו בעדכון מעניין הנוגע לבריאות/קורונה? שלחו אלינו למייל [email protected]הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מדינה ערומה כמו חיות ובהמות. חארה של מדינה!!!  (ל”ת)


 2. שוב זה חילוני שידביק לנו את כל האוכלוסייה כמו בקורונה, אם זה היה חרדי כל התקשורת היתה קמה עלינו, מגעילים ומושחתים נמאסתם!  (ל”ת)

  יפית

  • את צודקת (ל”ת)

   מסכימה איתך

 3. מדינת הקופים הופכת את כולם לרופאים זה הוכחה שקוף היה פעם אדם  (ל”ת)

  שי לוזון

 4. מרגש מאד כולם לפחד חייב להתחסן ולהסתגר פחד  (ל”ת)


 5. הנגיף החמור??  


 6. העיקר הם לא יסגרו את נתב''ג, כי לפיד אוהב לטוס ולבלות על ידבוננו  


 7. המשרד החולני משתולל שוב פעם... חולי נפש.  (ל”ת)

  קופקורונה

;