1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

בית חולים גרמני פתח בית כנסת ומטבח כשר

בבתי חולים רבים בגרמניה יש לנוצרים אפשרות תפילה, אך עד היום ליהודים לא היה בית כנסת בבתי חולים בגרמניה, עכשיו במדינת תורינגיה בית חולים פותח בית כנסת ומטבח כשר

יענקי פרברכ"א אייר תשפ"ב 22/05/2022 09:37

בשורה טובה ליהודים ביה"ח, וולדקליניקן אייזנברג ביה"ח, וולדקליניקן אייזנברג צילום: מתוך אתר ביה"ח WALDKLINIKEN EISENBERG

לראשונה במדינה גרמנית, בית חולים יפתח בית כנסת ומטבח כשר, עד עכשיו לנוצרים היתה אפשרות תפילה, אך לא ליהודים, היום ייחנך מקום תפילה ומטבח כשר במדינת תורינגיה בגרמניה.

תאגיד השידור הגרמני DW מדווח, כי בית החולים, וולדקליניקן אייזנברג, (Waldkliniken Eisenberg) הרחיב את המטבח והתפריט שלו כדי להעניק שירות למטופלים יהודים שרוצים אוכל כשר וגם מקום להתפלל.

בבניין יש גם מעלית שבת כדי שמשפחות המטופלים היהודים יוכלו לעלות לקומות הגבוהות גם בשבת. ראש ממשלת תורינגיה, בודו רמלו, ישתתף בטקס הפתיחה, וכך גם הנשיאה לשעבר של המועצה המרכזית של היהודים בגרמניה, שרלוט קנובלוך, כמו גם רב מדינת תורינגיה, הרב אנדראס נחמה ורבנים אחרים. הפרויקט לא הוקם ביוזמת אף סוכנות ממשלתית, והוא גם לא נוצר במסגרת חגיגות השנה של 1,700 שנות חיים יהודיים בגרמניה. הפרויקט הוא של הבית חולים.

מתוך אתר בית החולים WALDKLINIKEN EISENBERG.

המרפאה בת 254 מיטות היא כעת ביתו של המרכז הגרמני לאורתופדיה. הוא שוכן בבניין שתוכנן על ידי האדריכל והמעצב האיטלקי מתאו תון ומזכיר יותר מלון אלגנטי מאשר מרפאה. הרב ארנברג מברלין כינה את תוכנית בית הכנסת "מיוחדת, מאוד מאוד יפה וחיובית". את ספר התורה, שגילו כ-80 שנה, ישא באופן אישי היום לבית הכנסת בקומה השנייה, הספר נכתב במיוחד בישראל, והכתובת מבחוץ מוקדשת לזכר חללי השואה. גם הריהוט יגיע מישראל, על פי המרפאה, כל הפרויקט מומן על ידי עמותת החסות שלה ותרומות פרטיות.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. בית כנסת בבי"ח בגרמניה  

    יצחק מוינה

;