כ"א אייר התשפ"ד
29.05.2024

פרס גינה תקיפות החרד"קים: "גאים בכם"

החיילים החרדים, הנתונים תחת מתקפה קשה ברחוב החרדי, קיבלו היום עידוד מנשיא המדינה שמעון פרס • "עלינו להיות גאים בכם. האלימות נוגדת את עשרת הדיברות"

פרס גינה תקיפות החרד"קים: "גאים בכם"

הנשיא המדינה נפגש היום (ראשון) עם קבוצת חיילים חרדים המשרתים בצה"ל אשר חלקם נתקלו בגילויי אלימות בסביבת מגוריהם: "אני קורא לראשי מחנה החרדים- להתגאות בחיילים החרדים כשם שאנו מתגאים בכם. יש לגנות בכל תוקף סימני אלימות - אלימות מנוגדת לעשרת הדיברות. זוהי מצווה להגן על עמינו, אף אחד לא יעשה זאת במקומנו".

הפגישה התקיימה בשעות אחר הצהריים בבית הנשיא, אליה הגיעו קבוצת חיילים חרדים המשרתים בצה"ל, אשר חלקם נתקלו בגילויי אלימות בסביבת מגוריהם.

בפתח הפגישה ביקש הנשיא לחזק את ידי החיילים החרדים, והביע את הערכתו והערכת העם כולו על שירותם ומסירותם למדינה: "בשם כל עם ישראל אני רוצה לומר כי כל העם גאה בכם. כל אחד מכם קיבל החלטה אישית אמיצה בהתגייסותכם לצבא, והיא להיות חרד לגורל עם ישראל באומץ לב. אתם שליחי מצווה".

הנשיא גינה בחריפות את גילויי האלימות האחרונים כנגד אותם חיילים: "האלימות נוגדת את היהדות ונוגדת את עשרת הדברות. כשם שלא נשלים עם מלחמה אנו לא נשלים עם אלימות. עשרת הדיברות מאחדות את עמנו ב"עשה" ו"אל תעשה"- ואני מקווה כי כולם יתאחדו סביב עקרונות, לא ירשו אלימות ויגבירו אחדות ושלום בעם".

הנשיא קרא לראשי הציבור החרדי להתייצב לימינם של החיילים החרדים, לגנות בכל תוקף סימני אלימות ואמר: "אני קורא לראשי מחנה החרדים - להתגאות בחיילים החרדים כשם שאנו מתגאים בכם. אנשים אחים אנחנו - עם אחד ולא שניים. אין סתירה בין אמונתם לאמונתכם. עלינו להתגאות בכם לא כי אנו שואפי קרבות, אלא כי רודפי שלום אנו".

במפגש אישי מרגש השתתפו חיילים המשרתים במסגרות צבאיות שונות. החיילים החרדים שיתפו את הנשיא בתחושת השליחות בשירות בצה"ל, אך יחד עם זאת בתחושות הקשות שנגרמות בעקבות גילויי האלימות שהם חווים.

ב' המשרת במודיעין אמר: "כבוד הנשיא אני שמח על שירותי בצה"ל כיון ותפקידנו במודיעין הוא להיות העיניים של החיילים ואנו שומרים על נפשם- זוהי משימה חשובה. יחד עם זאת, איני שוכח את לימוד התורה. יש בי תחושת שליחות עמוקה ואני שמח על שאני בצבא, אך חוויתי איומים קשים עלי ועל אשתי, שהביאו לכך שפחדה לצאת מביתנו".

י' המשרת בפיקוד מרכז הדגיש את חשיבות המפגש עבורו: "כבוד הנשיא - תמיכתך ותמיכת המדינה בנו חשובה לנו ביותר שכן איננו זוכים לתמיכה רבה במגזר שלנו. אני הותקפתי בשבוע שעבר בעודי הולך ברחוב, ולצערי היום מצטרפים להתקפות הקיצונית גם פלגים בציבור החרדי שהיו מתונים בעבר. אנו מקווים כי תופעות אלו יפסקו ונזכה לתמיכה".

החיילים סיפרו לנשיא כי צה"ל מעניק את התנאים הנדרשים לחיילים החרדים על מנת שיוכלו לשלב את השירות בצבא עם לימוד תורה ואמרו: "כשאנו משרתים וכשאנו שבים הביתה מהצבא אנו לומדים תורה כמו שצריך לבד, בחברותא או בישיבה. צה"ל מעניק את מלוא התמיכה כדי שנתגייס חרדים ונשתחרר חרדים".שמעון פרס החיילים החרדים תמיכה הנשיא

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 5 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד