1. עמוד הבית
  2. משפט ופלילים
  3. משפט

4.5 שנות מאסר לאישה שגנבה פיצויי לקוחותיה

על אבלינה הדסה פלד, שהורשעה על פי הודאתה בגניבה של כ 1.2 מיליון ₪ מכספי פיצויים שהועברו ללקוחותיה, נגזרו 4.5 שנות מאסר, מאסר על תנאי ופיצויים בגובה מאות אלפי ש"ח. "גניבה מהסוג האמור, שהיא בבחינת "כבשת הרש" פוגעת פגיעה קשה יותר בערכים המוגנים, ובעלת משמעות לא מבוטלת בקביעת מתחם העונש ההולם"

מאיר גלבועכ"א אייר תשפ"ב 22/05/2022 19:18

עונש כבד אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: pixabay

בית המשפט המחוזי בת"א (סגן הנשיא כב' השופט ב' שגיא) גזר 4.5 שנות מאסר, מאסר על תנאי ופיצויים בגובה 622,000 ₪ על אבלינה הדסה פלד, שהורשעה על פי הודאתה בגניבה של כ 1.2 מיליון ₪ מכספי פיצויים שהועברו ללקוחותיה.

מכתב האישום המתוקן, שהוגש על ידי עו"ד ירדן זאבי, מפרקליטות מחוז ת"א (פלילי), עולה כי הנאשמת, ששימשה כעו"ד וניהלה משרד בתחום הנזיקין, גנבה בחמש הזדמנויות שונות, 1,220,000 מיליון ₪ מתוך כספי פיצויים שהגיעו ללקוחותיה מחברות הביטוח ועשתה בהם שימוש אישי.

כך לדוגמה, באחד מהמקרים חתמה הנאשמת בשם אחד מלקוחותיה על הסדר פשרה בסך של כ-360,000 ₪, הנאשמת כלל לא ידעה את לקוחה על הסדר הפשרה וגנבה את מלוא סכום ההסדר. רק מספר שנים לאחר עת פנה הלקוח לבית המשפט התברר לו כי הנאשמת הגיעה להסדר פשרה בעניינו.

במקרה אחר טענה הנאשמת בפני הלקוחה כי את כספי הפיצויים, אשר נפסקו לטובת בנה הקטין, ניתן יהיה להעביר עת יגיע הקטין לגיל 18. כאשר פנתה הלקוחה לקבל את הכספים התברר כי לאורך השנים הנאשמת גנבה כ 780,000 מתוך כספי הפיצויים.

במסגרת גזר הדין נקבע כי: "במקרה דנן לא מדובר ב"עוקץ" חברות עצירות ממון או בגניבת סכומי כסף זניחים מאנשים אמידים, אלא בגזלת כספי פיצויים שנועדו לאפשר לקורבנות העבירה לממון טיפולים רפואיים ורגשיים על מנת להיטיב את מצבם בעקבות האירוע הקשה אותו חוו על בשרם או באמצעות פגיעה בבני משפחתם. גניבה מהסוג האמור, שהיא בבחינת "כבשת הרש" פוגעת פגיעה קשה יותר בערכים המוגנים, ובעלת משמעות לא מבוטלת בקביעת מתחם העונש ההולם".

בית המשפט גזר על אבילנה הדסה פלד, 54 חודשי מאסר, מאסר על תנאי ופיצוי בגובה 622,000 ש"ח לנפגעי העבירה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;