1. עמוד הבית
  2. משפט ופלילים
  3. פלילים

פשיטות בדרום ובצפון: 11 חשודים נעצרו, רכבים הוחרמו

במסגרת פעילות מבצעית "מסלול בטוח": הבוקר נערכה במספר מוקדים בצפון הארץ ובדרומה פעילות ממוקדת של המפלג לאכיפה כלכלית צפון בלהב 433 ביחד עם רשות המסים נגד הפשיעה הכלכלית בחברה הערבית

צביקה סגלכ"ב אייר תשפ"ב 23/05/2022 12:08

אילוסטרציה. למצולמים אין קשר לכתבה אילוסטרציה. למצולמים אין קשר לכתבה צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש 90

במהלך החודשים האחרונים נוהלה במפלג לאכיפה כלכלית צפון בלהב 433 חקירה סמויה בשיתוף חקירות מע"מ ומכס חיפה ופקיד שומה חקירות מס הכנסה חיפה ברשות המסים, בחשד לעבירות מס, הלבנת הון תוך שימוש בחשבוניות פיקטיביות בהיקף של מאות מיליוני שקלים.

עפ"י חומר החקירה עולה כי גורמים עברייניים המשתייכים לחברה הערבית באזור צפון הארץ עשו שימוש בחשבוניות פיקטיביות שמקורן בתחנת דלק, כאשר המטרה הנה הלבנת הון והונאה של רשויות המס.

במהלך החקירה הסמויה עלו חשדות לביצוען של עבירות של סחיטה באיומים וכן עבירות שוחד. עם המעבר לחקירה גלויה פשטו שוטרי להב 433 ביחד עם שוטרי מחוז צפון, מחוז חוף, מחוז דרום, וחוקרים ממשרד פקיד שומה חקירות חיפה ומחקירות מכס מע"מ חיפה, ומנהל הדלק על בתיהם ועסקיהם של 11 חשודים וביצעו חיפושים לאיתור ראיות, תפיסת רכוש לחילוט ומוצגים לצורכי חקירה.

בתום החיפושים נעצרו 11 חשודים לחקירה באזהרה ונתפסו שיקים ומזומן על 120 אש"ח, תכשיטים ו- 13 רכבים ביניהם רכבי יוקרה. החקירה מנוהלת ע"י משטרת ישראל ורשות המיסים, בליווי פרקליטות מחוז צפון (פלילי), הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור ומנהל הדלק והגז.

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;