1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

מתן כהנא מודה בכישלון מתווה מירון: "אני לא בורח, נבחן את הכל"

סגן שר הדתות מתן כהנא הגיב במליאת הכנסת לבקשה להקים ועדת חקירה לקריסת מתווה מירון ואמר כי במשרד לשירותי דת  יוצאים כעת לתחקיר עומק של כלל הגורמים שהיו קשורים להילולת הרשב"י במירון, נכשלנו בהעברת החוויה. בכוונתי להציג את התוצאות לציבור

חזקי ניימןכ"ד אייר תשפ"ב 25/05/2022 23:40

"לא העברנו חוויה של הילולא" מתן כהנא מתן כהנא צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש 90

ח"כ מאיר פרוש הציג הערב (רביעי) במליאת הכנסת את ההצעה להקמת ועדת חקירה פרלמנטרית לאירועי מירון תשפ"ב ואמר "אני מציע להקים ועדת חקירה בכדי שנבדוק ויהיה לנו את האפשרות לתת לציבור תשובות מי הרס ועקר לציבור המאמין, הדתי, החרדי את החג הזה. ולו בכדי ששנה הבאה נוכל לקיים את האירוע בצורה נכונה ומסודרת".

בדברי ההסבר להצעה נכתב כי "בעקבות הכשלים בהתארגנות של הגורמים השונים להילולת רבי שמעון בר יוחאי, בל"ג בעומר השנה, וגרימת עגמת נפש לאלפים ברחבי הארץ שנשארו תקועים ללא אפשרות לעלות למירון, אני מבקש בזה להקים ועדת חקירה פרלמנטרית שתדון על כל המכלול של ההכנות ההחלטות והיישום בשטח". 

השר לשירותי הדת לשעבר וסגן השר בהווה, ח"כ מתן כהנא עלה לדוכן מליאת הכנסת להגיב להצעה והודה בכישלון המתווה שהגה במשך חודשים רבים: "היו לנו שתי משימות באירועי הילולא", אמר כהנא ומנה; "הראשונה הייתה שלא יהיו מתים או פצועים חלילה, משימה בה עמדנו בהצלחה".

"המשימה השניה ובה נכשלנו", לדבריו, "רצינו שתהייה חוויה חיובית ומלאה של הילולא, עד שעות אחרי הצהריים סיפקנו חוויה בינונית מינוס ומשעות אחר אחר הצהריים הכל קרס והתוצאה הסופית היא לא טובה אני לא מתכוון להתחמק מכלום ולו בשביל שבשנה הבאה דברים לא יחזרו על עצמם. אנחנו נבדוק הכל, אנחנו מתכוונים לעשות תחקיר פנימי ולהוציא דו"ח מסודר על הכשלים שהיו ומה המסקנות לקראת שנה הבאה".

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. נקווה בעז"ה ששנה הבאה. כהנא שר"י מכוהני הבעל כבר לא יהיה כאן  (ל”ת)


 2. באו נעשה פשרה. תברח ואח''כ נבחן. לא צריך אותך.  (ל”ת)

  פשרה

 3. שר הרפורמים  

  יעקב

 4. לא צריך שום ועדת חקירה, דבר אחד ברור שלא כהנא ולא המשטרה צריכים לארגן את ההילולא  

  צבי

 5. להתפטור ומייד  

  ירוגן לילוש

 6. היזהרו והישמרו לחלל כבוד הצדיק שימו גדר 100 מטר אין נפש חיה כי בני ברק אבדה FIRST  (ל”ת)


 7. אין סוף לתחקירים שצריך לבצע על המהלכים שלך...  (ל”ת)

  יקי

 8. בטיחות ואבטחה נקיון ושירותים אוכל ושתיה  

  תפנים סופית אתה לא מעביר חוייה

;