1. עמוד הבית
 2. בריאות
 3. חדשות בריאות

הקורונה חוזרת לחיינו? הכירו את התת וריאנט החדש של האומיקרון

תת וריאנט חדש של זן האומיקרון של נגיף הקורונה בעל יכולת התפשטות מהירה יותר מזנים קודמים הפך להיות הזן הדומיננטי במקרי ההדבקה החדשים בארה"ב | לפי הערכות שונות הוא כבר מהווה 60% ממקרי ההדבקה החדשים ברחבי ארה"ב

קובי ברקתכ"ה אייר תשפ"ב 26/05/2022 08:56

"מתפשט מהר יותר מכל קודמיו" מעבדת בדיקות מעבדת בדיקות צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש 90

יגיע לארץ? הרשויות אמריקניות דיווחו השבוע על תת וריאנט חדש של זן האומיקרון של נגיף הקורונה בעל יכולת התפשטות מהירה יותר מזנים קודמים. לדבריהם הוא הפך להיות הזן הדומיננטי במקרי ההדבקה החדשים בארה"ב.

התת וריאנט חדש של האומיקרון קיבל את הסימון BA.2.12.1 וע"פ הערכות הוא כבר מהווה 60% ממקרי ההדבקה החדשים ברחבי ארה"ב, שרואה זינוק יחסית בקצב ההדבקה בשבועות האחרונים, ובסוף השבוע שעבר המספר עמד על כ- 100 אלף מקרים חדשים מדי יום.

למעשה, מדובר בחזרה לקצב של פברואר, והזינוק מורגש כמעט בכל 50 המדינות של ארה"ב. גם מספר המאושפזים עם נגיף הקורונה (על כל זניו) הכללי ברחבי ארה"ב זינק לאחרונה: קפיצה של כ-28 אחוזים לעומת לפני שבועיים.

 

מעוניינים לשתף אותנו בעדכון מעניין הנוגע לבריאות/קורונה? שלחו אלינו למייל [email protected]הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. דיי, שחררו אותנו מהקורונה  


 2. אייייאייי  


 3. למי שלא יודע הם שיחקו עם הנגיף כדי שזה יכול ליצור וריאנטים בלי הגבלה. הזריקה יעיל רק לוריאנט הראשון ומגביל תגובת מערכת החיסון בצורה שמונע ממנה לגרש את הוירוס מהגוף. לכן בזמן שהאומיקרון (שם כולל להרבה סוגים) התפשט הדלטה נעלם מהאף אבל נשאר במי הביוב כי יש המון ׳מחוסנים׳ שלא מצליחים לגמור עם הוירוס.  (ל”ת)

  סתם ככה

 4. בלה בלה בלה  (ל”ת)

  דודוי

 5. הפסקנו לשחק במשחקי הנגיפים  (ל”ת)

  מאיר

 6. די כבר!  

  נאווה

;