1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. ביטחון

מחשש למהומות: בממשל ביידן לוחצים לשנות את מצעד הדגלים

ממשל ביידן דוחף את ישראל להזיז את מצעד הדגלים ביום ירושלים הרחק משער שכם והרובע המוסלמי של העיר העתיקה | בעוד תומכי המצעד רואים בו חלק בלתי נפרד מחגיגות יום השנה לאיחוד י-ם ב-1967, הפלסטינים טוענים על פגיעה בשגרת חייהם וארגוני הטרור מאיימים בהסלמה 

יענקי פרברכ"ה אייר תשפ"ב 26/05/2022 11:56

האמריקאים מתערבים בחגיגות מצעד הדגלים מצעד הדגלים צילום: קובי גדעון, לע"מ

ממשל ביידן לוחץ על ישראל להזיז מחדש את מצעד הדגלים של 'יום ירושלים' הרחק משער שכם והרובע המוסלמי של העיר העתיקה, כך אמר גורם ישראלי ל"טיימס אוף ישראל".

הצעדה אמורה להתקיים ביום ראשון, כשהשר לביטחון פנים עמר בר לב אישר את המסלול המסורתי מכיכר ספרא לכותל דרך הרובע המוסלמי.

לטענת הפלסטינים, בעלי חנויות פלסטינים בעיר העתיקה נאלצים להיסגר מוקדם ביום הצעדה כדי לפנות מקום לצועדי הימין. מנגד, תומכי העצרת רואים בה חלק בלתי נפרד מחגיגת יום השנה לאיחוד ירושלים ב-1967.

על פי הדיווח המאמצים של ארה"ב לשנות את ההחלטה של מקבלי ההחלטות הישראלים עדיין לא נשאו פרי, "למרות שגם שר הביטחון בני גנץ וגם שר החוץ יאיר לפיד מסכימים שלעצרת יש אלמנטים דליקים". כך אמר הגורם הישראלי. ארגוני הטרור חמאס והג'יהאד האסלאמי הפלסטיני בעזה פרסמו אזהרות לישראל מפני מתן אפשרות לביצוע הצעדה.

דובר משרד החוץ הישראלי הגיב כי "ארה"ב הביעה שוב ושוב את דאגה לגבי האלימות האחרונה בירושלים וברחבי ישראל והגדה המערבית. אנו ממשיכים לקרוא לכל הצדדים לעשות את המקסימום כדי לנהוג באיפוק ולהימנע מפעולות פרובוקטיביות". המשטרה תציב 3,000 שוטרים כדי לאבטח את העצרת.

ישראל העבירה הודעות לחמאס דרך מצרים וקטאר, והזהירה כי היא תפגע בעזה אם ארגון הטרור יירה רקטות לעבר ישראל בגלל מצעד הדגלים. ביום רביעי פרסמה שגרירות ארה"ב בירושלים אזהרה, האוסרת על עובדיה להיכנס לעיר העתיקה בכל עת ביום ראשון.

מהשגרירות נמסר כי אסור לעובדי ממשלת ארה"ב להיות בעיר העתיקה לאחר רדת החשיכה או בימי שישי, אסור להשתמש בשער שכם, ושער האריות, ואסור להיכנס לעיר העתיקה "בשום זמן ביום ראשון, 29 במאי".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. ביידן הגריאטרי והסנילי כפוף לבורא עולם. אם הוא ימשיך להתערב, מלמעלה יקצצו לו את הכנפיים! אותו מסר לבניטו/לפיד וכל חבורת הזבל בממדלת הדמים! תזכרו מה קרה לאריק שרון....  (ל”ת)


 2. אני כבר מנחש את כיוון הפחדנות של הממשלה בעידוד המשטרה.... בואו ונסגור את המדינה ויהיו 0 ארועים... כמו בהילולא במירון אין מבקרים אין נפגעים  (ל”ת)


  • העיקר כשמדובר בארוע לא דתי ולא ימני, אומרים תנו לאנשים לחיות אל תמנעו מהם דברים בטענות של בטיחות (ל”ת)


  • משטרה זה עמוק בימין. מרביצים לאתיופים וערבים. 

   אייל

 3. כניעה לדרישה זו, חמורה יותר מהעברת קנסוליה אמריקנית למזרח העיר, זה ויתור פר-אקסלנס על ריבונותינו בעיר!!  (ל”ת)


 4. מי צריך מצעד הזה? לך ושב בבית המדרש.  (ל”ת)


 5. ביידן עוכר ישראל  


;