1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. חדשות חו"ל

דיווח: האיחוד האירופי הציע לחיזבאללה להצטרף לתהליך השלום

העיתון הלבנוני אל-אח'באר המזוהה עם חיזבאללה מדווח, כי נציג האיחוד האירופי הציע ללבנון ולחיזבאללה להצטרף לתהליך השלום עם ישראל בתמורה לסיוע אירופי בהעברת מוצרי מזון, תרופות וחשמל ללבנון

ישראל לפקוביץכ"ו אייר תשפ"ב 27/05/2022 15:41

תמורת סיוע כלכלי חסן נסראללה חסן נסראללה צילום: צילום מסך

העיתון הלבנוני אל-אח'באר המזוהה עם חיזבאללה מדווח הבוקר (שישי) מפי כמה מקורות, כי נציג האיחוד האירופי לתהליך השלום במזרח התיכון, סוון קופמנס, הציע ללבנון ולחיזבאללה להצטרף לתהליך השלום עם ישראל בתמורה לסיוע אירופי בהעברת מוצרי מזון, תרופות וחשמל ללבנון. כך דווח ב'כאן חדשות'.

לטענת העיתון, קופמנס הציע לקיים משא ומתן בין לבנון וישראל והודיע על רצון אירופי הנתמך ע"י הממשל האמריקאי, להגיע להסדר סופי עם ישראל בתוך מספר שנים. הוא הוסיף כי "זו הדרך היחידה ליציבות במזרח התיכון והמפלט היחיד של לבנון מהמשבר הנוכחי" וציין כי "תהליך השלום יפתור את בעיית החשמל בלבנון באופן סופי ותאפשר ללבנונים לייצר חשמל ולהשקיע במקורות הנפט והגז באופן מלא".

עוד דווח כי קומפרס הציע לקדם סידורי ביטחון בין חיזבאללה וישראל על הגבול הישראלי-לבנוני, כמו גם להשאיר לחיזבאללה נתח נכבד מהשלטון הלבנוני, והוסיף כי "לאיחוד האירופי כוונה לפעול מול איראן ואלג'יריה על מנת לפתוח במשא ומתן עם ישראל, במסגרת הרצון האירופי לקדם את פתרון שתי המדינות כשירושלים בירת שתי המדינות".

יש לציין כי לדיווח אין אישור מכל מקור אחר ומהימנותו אינה ברורה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. היום אחד באפריל ולא ידעתי?  (ל”ת)

  SPiRiT

 2. אסור  


 3. משיח דחוף העולם השתגע  (ל”ת)


 4. עלאק  (ל”ת)

  י.

 5. אין שלום לרשעים אמר השם  (ל”ת)


 6. נסראללה דומה לרב חרדי ממוצע גם במראה וגם בדיבור, בדיבור הוא דומה לגפני.  (ל”ת)

  גפני עם פה ג'ורה

;