1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

צפו: אלפים חוגגים בכותל את יום ירושלים

כעשרת אלפים משתתפים הגיעו לרחבת הכותל המערבי ופתחו את חגיגות יום ירושלים לציון 55 שנה לאיחודה של העיר. רב המקומות הקדושים: "אני רוצה לומר תודה בשמי ובשמכם לכל הדורות שהיו לפנינו, שחלמו על ירושלים" | צפו

מאיר שלםכ"ז אייר תשפ"ב 28/05/2022 23:36

דגל ענק נפרס יום ירושלים בכותל יום ירושלים בכותל צילום: הקרן למורשת הכותל המערבי

אלפי אנשים השתתפו הערב (מוצ"ש) בחגיגות יום ירושלים ברחבת הכותל המערבי, ובפתחו באופן רשמי את יום החג לציון 55 שנה לאיחודה של העיר.

האלפים קיימו תפילת ערבית חגיגית לרגל ערב יום ירושלים בהשתתפות רב הכותל המערבי והמקומות הקדושים הרב שמואל רבינוביץ, ראש העיר ירושלים מר משה ליאון, ראשי תנועות הנוער וכ- 4,000 חניכי התנועות הירושלמיות שהגיעו לכותל המערבי רגלית כבר במהלך הצהרים. 

עם תחילת התפילה נפרס ברחבת הכותל העליונה ע"י החניכים- דגל ישראל, הגדול ביותר שנפרס זו השנה השנייה בירושלים בגודל 1,000 מ"ר. הרב שמואל רבינוביץ אמר: "סוד שרשרת הדורות הנצחית שהעבירו לנו את החלום מדור לדור, ששמרו לנו על החלום לחזור לירושלים. שבזכותם אתם כאן, ואתן כאן, ואני כאן".

"הערב אני רוצה לומר תודה בשמי ובשמכם לכל הדורות שהיו לפנינו, שחלמו על ירושלים, שכתבו על ירושלים, שנשבעו לחזור לירושלים מאתיופיה, מהונגריה, מתימן, מספרד - למרות שלא ראו אותה מעולם. בזכותכם חזרנו הביתה. בזכותכם התפילה פה הערב ובזכותכם – בעזרת השם, נזכה לחזות בביאת משיח צדקנו ובבניין בית מקדשנו במהרה בימינו, אמן".

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "ירושלים, בירת ישראל, שמחה וגאה לארח את הנוער הנפלא הזה בעירנו האהובה. מכאן, המקום הקדוש ביותר לעם היהודי, אנו שולחים תפילה של אחדות, שותפות ואחווה לכל עם ישראל באשר הוא ולכל העם היהודי. זוהי זכות גדולה לעמוד כאן יחד איתכם ביום חגה של בירתנו האהובה".

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;