1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

בדקו את זכאותכם: המדינה מחלקת כרטיסי "פטור מהמתנה בתור"

החל מאמצע חודש הבא, במקומות בהם ניתן שירות לפי תור הנוצר במקום, ולא תואם מראש, יהיו זכאים ניצולי שואה מקבלי תגמול חודשי, נכי מלחמה או מקבלי קצבאות ממדינות חוץ, לבקש לקבל את השירות ללא המתנה בתור

יוסי ריינרכ"ח אייר תשפ"ב 29/05/2022 12:38

עקיפה חוקית כניסה לבנק הפועלים. אילוסטרציה כניסה לבנק הפועלים. אילוסטרציה צילום: דוד כהן, פלאש 90

שירות ללא תור: ביום 16.6.2022 ייכנס לתוקף תיקון בתקנות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות (התאמת נגישות לשירות) תשע"ג-2013, אשר תוקן בשיתוף הרשות לזכויות ניצולי השואה.

בהתאם לתיקון זה, במקומות בהם ניתן שירות לפי תור הנוצר במקום, ולא תואם מראש, זכאים ניצולי שואה מקבלי תגמול חודשי, נכי מלחמה או מקבלי קצבאות ממדינות חוץ לבקש לקבל את השירות ללא המתנה בתור.

כמו כן, נקבעה זכותה של קבוצה זאת לפטור מתשלום עבור מלווה בכניסה למקומות בהם ניתן שירות לציבור. בעניין זה, חשוב לציין כי נותן שירות אינו חייב לתת את הפטור מתשלום למלווה כאשר הכניסה למקום הציבורי כרוכה בשירות אישי למלווה, כגון: הקצאת מושב באולם קולנוע או חדר במלון, או מתן שירות אישי מסוים.

בימים אלו שולח המשרד לשוויון חברתי לעשרות לאלפי ניצולי שואה ונכי מלחמה כרטיסים עדכניים שיכללו את המילים "פטור מהמתנה בתור, ופטור מתשלום עבור מלווה", על מנת שהזכאים יוכלו להציגם לבקשת הגורם הרלוונטי במקום, כחלק מהפניה למימוש הזכאות.

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;