1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

לעיני משפחתו: הרב הותקף בדרכו לכותל ע"י השוטרים

הרב אלישיב הכהן הותקף בעיר העתיקה בירושלים, לאחר שהרב מחה בפניהם על כך שחסמו את דרכו לכותל המערבי. הרב הותקף לעיני ילדיו ובני משפחתו: "השוטרים התנהגו בעבריינות - ממש בריונים" | קריאה במערכת הפוליטית: "להשעות את השוטרים האלימים"

מאיר שלםכ"ח אייר תשפ"ב 29/05/2022 15:01

"בגלל החזות הדתית" הרב אלישיב הכהן (משמאל) שהותקף בשבת הרב אלישיב הכהן (משמאל) שהותקף בשבת צילום: דובר צה"ל

הרב אלישיב הכהן, נשיא ישיבת חדרה, חתנו של הרב דרוקמן ובנו של הרב ידיעה הכהן זצ"ל הותקף בשבת האחרונה בידי שוטרים, בדרכו לכותל המערבי, בסמוך לשער יפו בירושלים ונעצר.

הרב אשר עשה את דרכו לכותל המערבי יחד עם בני משפחתו, נחסם בידי שוטרים בכניסה לעיר העתיקה, אשר אסרו על הרב ובני המשפחה לעבור בדרך הקצרה אל הכותל המערבי. הרב מחה בפניהם על כך שערבים, תיירים ומי שאינו עם סממנים דתיים עובר במקום, בעוד שאת בני המשפחה חוסמים.

בתגובה קפצו על הרב שוטרים, הכו אותו ועצרו אותו. בנו שמחה על המעצר הותקף אף הוא ע"י השוטרים ונעצר גם. בתו של הרב, זמרת הכהן, אשר נכחה באירוע סיפרה "הגענו לעיר העתיקה, כל המשפחה, ילדים, נשים וכולם, הינו בדרך לכותל".

"בשלב מסויים, שוטרים חסמו אותנו, ולא נתנו לנו לעבור בדרך הקצרה לכותל, תוך שהם נותנים להרבה אחרים לעבור - תיירים, ערבים וחילונים, כל מי שלא עם בגדי שבת ולא עם חזות דתית. אבא מחה בפניהם בצורה מוכבדת, על כך שהם מפלים אותנו מאחרים".

היא המשיכה ותיארה, "בשלב מסויים קפצו עליו מספר שוטרים, הפילו אותו על הריצפה, בעטו בו, נתנו לו בוקסים לבטן וגם לראש, אחד מהם ממש חנק אותו. כל המשפחה מחתה בפניהם, אמרנו להם הוא לא עשה לכם כלום, אבא אמר להם אני קצין במילואים איך אתם עושים לי ככה, אף אחד מאיתנו ולא אבא לא השתמשנו בכח כנגדם, רק ביקשנו ונסינו שיפסיקו"

"מחינו בפניהם למה אתם עושים לו ככה, בשלב מסויים הם קפצו גם על אחי והפילו אותו על הריצפה, הם חנקו גם אותו, הוא בקושי נשם, ותקפו אותו בבוקסים ובעיטות. השוטרים גם סרבו להזדהות. את אח שלי הכניסו לניידת, ואת אבא הם לקחו לתחנה ובדרך גם הרביצו לו. זאת פשוט בושה, השוטרים התנהגו בעבריינות. ממש בריונים, הרביצו בלי לדעת למה. לא יאמן", הוסיפה הבת.

חה"כ אורית סטרוק תקפה את ההתנהלות השוטרים "אין ספק שמשטרת ירושלים איבדה את הבלמים במעצר האלים הזה, ואיבדה גם את שיקול הדעת הסביר בהחלטה למנוע מעבר יהודים בעלי חזות דתית בדרך לכותל. אני מצפה ממפקד המחוז להיכנס אישית לאירוע באופן מיידי, לשחרר את הרב ואת בנו תוך בקשת סליחה, ולהשעות את השוטרים האלימים עד לסיום חקירת מח"ש".

ממשטרת ישראל נמסר: "הערב במהלך פעילות שוטרים בעיר העתיקה בירושלים למניעת אירועי חיכוך ואלימות, אדם שעבר במקום החל להפר את הסדר, לצעוק על השוטרים ולהפריע להם בפעילותם. שיח שבוצע עמו מספר פעמים וגם אזהרות השוטרים לא הועילו.

לאחר שנתבקש להתרחק מהמקום להמשיך בדרכו ולחדול ממעשיו הפסולים, סירב, התלהם והמשיך להפר את הסדר, לעורר פרובוקציה ולהפריע בפעילות במקום. לכן נאלצו השוטרים לעכבו, ומשסרב לעיכוב נאלצו השוטרים לעוצרו תוך שהוא התנגד גם למעצר. באותה העת בנו שהיה עמו, תקף את השוטרים ופצע שוטר ולכן נעצר אף הוא לחקירה".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. ממשלה וקואליציה רעים שמגובים על ידי תומכי טרור ושונאי ישראל  (ל”ת)


 2. שוטרים עבריינים פושעים.  


 3. הרב שהותקף  

  ארץ אוכלת יושביה

 4. הרב שהותקף  

  ארץ אוכלת יושביה

 5. הזייה  


 6. המשטרה לשירות רע"ם............  (ל”ת)


 7. לא יכולתם לבדוק לפני זה שזה חתן מופרע של הרב דרוקמן ולא איזה סתם מופרע אחד מהרחוב ?  (ל”ת)


  • אין מחילה 

   דניאל

;