ו' ניסן התשפ"ד
14.04.2024
בעקבות פציעת ילדים

הסוף להתפרעויות בבר אילן? עיריית ירושלים נוקטת בצעד תקדימי וחריף

בעקבות דרישת התושבים: עיריית ירושלים וחברת 'מוריה' הגישו כתבי אישום נגד שישה קיצוניים החשודים בהתפרעויות בעבודות הרכבת הקלה בבר אילן בירושלים, על סך 300 אלף שקלים. עיריית ירושלים: "הצפי הוא כי חשבונות הבנק של החשודים יחולטו, בתקווה שהצעדים האלה ירתיעו את פורעי החוק מהאזור"

הסוף להתפרעויות בבר אילן? עיריית ירושלים נוקטת בצעד תקדימי וחריף
הפגנת הרכבת הקלה בבר אילן בירושלים צילום: ישי ירושלמי 'בחדרי חרדים'

עיריית ירושלים, יחד עם חברת 'מוריה', הגישו היום (שני) כתבי אישום נגד שישה תושבי ירושלים החשודים במעורבות בהתפרעויות נגד העבודות המתבצעות ברחוב בר אילן בירושלים במסגרת עבודת תשתית עבור הקו הירוק של הרכבת הקלה.

נגד כל אחד מהחשודים, כלפיהם נטען כי השחיתו רכוש וחוללו הרס ונזקים, הוגש כתב אישום על סך 300 אלף שקלים. וזאת, בעקבות תלונות רבות של תושבי האזור שסבלו מהמהומות במהלך השנה האחרונה.

התושבים דרשו מהעירייה למצות את הדין עם הפורעים. "הילדים שלנו נופלים ונפגעים כשהם עוברים באזורים בהם התחוללו מהומות של קיצונים, שהשאירו הרס רב ברחוב", טוענים תושבי האזור, "הקיצונים שורפים טרקטורים, פותחים גדרות, משאירים בורות פתוחים ולילדים שלנו נשקפת סכנת חיים יומיומית כשהם עוברים במקום".

בעיריית ירושלים אומרים כי מדובר בתוצאה של שיתוף פעולה הדוק עם משטרת ירושלים. "ההתפרעויות ברחוב בר אילן סיכנו אנשים וקיבלנו שטף של תלונות במהלך כל תקופת ההתפרעויות. כעת אנחנו מקווים לסיים את הסאגה ולמצות את הדין עם הפורעים. הצפי הוא כי חשבונות הבנק של החשודים יחולטו, בתקווה שהצעדים האלה ירתיעו את פורעי החוק מהאזור".

גלעד ברדון, מנכ"ל חברת 'מוריה', אומר כי "הגיעו מים עד נפש. יש סכנת חיים יומית לאנשים. מפילים גדרות, שורפים טרקטורים, משאירים בורות פתוחים, ילדים נפצעים כמעט מידי יום. החלטנו לנקוט יד קשה ולהגיש כתבי אישום נגד הפורעים מסכני החיים. אנחנו קוראים לפורעים להפסיק את הפעילות הנפשעת מסכנת החיים ולתת לעבודות להתנהל כסדרה".

הרכבת הקלה מחאות בר אילן עיריית ירושלים

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 3 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד