י' סיון התשפ"ד
16.06.2024
"פה רק להשלמת הכנסה"

המוכרים נמלטו כשהבינו שהמבקרים בדרך

"אני פה רק להשלמת הכנסה": כך הגיבו בעלי דוכנים בשוק רחובות כשהתגלה שהם אינם מדווחים למס הכנסה | בשני מקרים, המוכרים נמלטו כאשר הבינו שהמבקרים בדרך אליהם

המוכרים נמלטו כשהבינו שהמבקרים בדרך
מס הכנסה. אילוסטרציה צילום: בחדרי חרדים

במסגרת מבצע ביקורת ניהול ספרים שערכו באחרונה עובדי משרד פקיד שומה בעיר רחובות נערכו 64 ביקורות, כאשר ב-15 מתוכן נמצאו הפרות של אי רישום הכנסות או אי ניהול ספרים. כמו כן, נערכו 44 ביקורות לאכיפת החוק לצמצום השימוש במזומן, ונמצאו 2 הפרות של החוק בסכום כולל של 37,740 ₪.

במסגרת המבצע נערכו גם תצפיות וקניות ביקורת בדוכנים בשוק רחובות. בחמישה דוכנים נמצא כי בעלי העסק אינם מנהלים ספרים ואינם רשומים במערכי המס. מספר בעלי דוכנים הגיבו לביקורת בטענות שונות, כמו "כמה אני מרוויח פה? כבר יש פחות קניות", "אני פה רק 3 פעמים בשבוע להשלמת הכנסה", או "אני מרוויח מעט, לכן לא פתחתי תיק".

בשני מקרים, המוכרים נמלטו כאשר הבינו שהמבקרים בדרך אליהם. באחד מהמקרים הללו, המבקרים שבו כעבור מספר שעות, וכאשר גילו שבעל הדוכן חזר קיימו את הביקורת. במקרה השני, מתנהל מעקב אחר הדוכן והביקורת תיערך במועד מאוחר יותר.

מבצעים אלו נערכים כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור. זאת, במסגרת המדיניות של הגברת פעילות האכיפה לשיפור ושימור יכולת ההרתעה, בין היתר על ידי עריכת מבצעי שטח, שמטרתם להביא לדיווחי אמת ולגביית מס אמת ובכך להגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.

מס הכנסה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 2 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד