1. עמוד הבית
 2. משפט ופלילים
 3. פלילים

כך הצליחו המכונאים להבריח לארץ אלכוהול וטבק

חשד: מכונאי מוטסים הבריחו אלכוהול וטבק בשווי של עשרות אלפי דולרים דרך נתב"ג | במסגרת החקירה נאספו ראיות המצביעות על כך שבמשך שנים, המכונאים המוטסים ביצעו רכישות של חבילות טבק, פקטים של סיגריות ובקבוקי אלכוהול בחנות הדיוטי פרי של נתב"ג 

צביקה סגלא' סיון תשפ"ב 31/05/2022 13:57

בשווי עשרות אלפי דולרים כניסה לישראל כניסה לישראל צילום: משה שי, פלאש 90

רשות המסים חוקרת את החשד כי מכונאים מוטסים בחברת תעופה, אשר במסגרת תפקידם התלוו לטיסות החברה, ניצלו את התדירות הגבוהה של נסיעותיהם לחו"ל על מנת להבריח לארץ טבק ואלכוהול בשווי של עשרות אלפי דולרים.

החשד עלה במסגרת פעילות יזומה של רשות המסים, שכללה את עובדי בית המכס נתב"ג, עובדי יחידת הסמים והמכס נתב"ג ובודקים באולם הנוסעים. במסגרת הפעילות נאספו ראיות המצביעות על כך שבמשך שנים, המכונאים המוטסים ביצעו רכישות של חבילות טבק, פקטים של סיגריות ובקבוקי אלכוהול בחנות הדיוטי פרי של נתב"ג בשווי של עשרות אלפי דולרים.

את הטבק והאלכוהול הבריחו עובדים אלה לישראל בעת חזרתם בתפקיד דרך המסלול הירוק, אשר דרכו מותר להכניס לישראל עד 2 ליטר יין, עד 1 ליטר משקה אלכוהולי אחר ולא יותר מ-250 גרם טבק על כל צורותיו (מתוך זה עד פקט אחד של סיגריות). על פי החשד, עובדים אלו הכניסו כמויות גבוהות יותר מהמותר, מבלי להצהיר על כך.

המכונאים המוטסים עוכבו ונחקרו על ידי עובדי יחידת הסמים והמכס בנתב"ג וחומרי החקירה הועברו לייעוץ משפטי לצורך הגשת כתבי אישום.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. זבל של אתר "חרדי"  

  קובי

 2. בכלל לא מדויק נכשלתם בלשון הרע בגדול  (ל”ת)

  איציק

 3. למה הם לא מחפשים את המליארדים  

  דודו

 4. היהודים עם השש בגדים אלו המכונאים.או שאתם שמאלנים ?  


;