ח' תמוז התשפ"ד
14.07.2024
בשביל מי הוא עובד?

רשימה שלא נגמרת: הסדר ניגוד העניינים של ליברמן נחשף

הסדר ניגוד העניינים של שר האוצר אביגדור ליברמן, נחשף לראשונה. הוא חושף סבך אינטרסים חריג סביב האחראי על הקופה הציבורית הישראלית. | במסגרת תפקידו של ליברמן כשר אוצר וכחבר ממשלה, יהיה עליו להימנע מלטפל בכל עניין הנוגע לחבריו ולמקורביו שברשימה

רשימה שלא נגמרת: הסדר ניגוד העניינים של ליברמן נחשף
אביגדור ליברמן צילום: Yonatan Sindel/Flash90

הסדר ניגוד העניינים של ליברמן נחשף. הסדר ניגוד העניינים של שר האוצר מכיל רשימה ארוכה של אישים כמעט מכל מגזרי המשק. וחושף סבך אינטרסים חריג סביב האחראי על הקופה הציבורית הישראלית. בין חבריו הקרובים של ליברמן נמנים: ראש עיריית ירושלים משה ליאון, יו"ר הדירקטוריון ובעלי רשת פוקס הראל ויזל, מנכ"ל דלק חברת שותפות דלק קידוחים יוסי אבו, המיליארדר ארנון מילצ'ן, אשר קשריו עם נתניהו נמצאים בלב כתב האישום בפרשת 1000, המיליארדר מרטין שלאף, הרמ"ט לשעבר והיועץ של NSO שרון שלום, מנכ"ל ישראל קנדה ברק רוזן, האוליגרך מיכאל צ'רנוי, ואיל ההון הישראלי-רוסי ולדימיר גוסינסקי. כך חושף העיתונאי אבישי גרינצייג ב'גלובס'.

עוד ברשימה: יו"ר חברת צ'יינה יצחק קויפמן, הלוביסט ישראל יהושע, שהורשע במסגרת פרשת ישראל ביתנו, איש העסקים שמואל חייק, שתיווך בעבר בין נתניהו לליברמן בעת שליברמן נכנס לקואליציה וקיבל את תפקיד שר הביטחון, חבר ילדות ממולדובה בשם דני גיטנשטיין, וולדימיר גוסינסקי, ששמו נקשר בהסתבכויות הפליליות של ליברמן. אבישי גרינצייג מדווח, כי על פי החלטת המשנה ליועמ"ש ד"ר גיל לימון, במסגרת תפקידו של ליברמן כשר אוצר וכחבר ממשלה, יהיה עליו להימנע מלטפל בכל עניין הנוגע במישרין לחבריו ולמקורביו הללו וכן לכל עניין אשר למיטב ידיעתו נוגע במישרין לעסקיהם.

המחותן של ליברמן, מריו זוזל, הוא יו"ר הדירקטוריון והבעלים של חברת אלמוגים, חברה ציבורית אשר, בין היתר, בונה פרויקטים של מחיר למשתכן, ניגשת למכרזים של רשות מקרקעי ישראל ועוד. לאור סבך האינטרסים הגלויים של ליברמן, נראה כי יהיה בלתי אפשרי עבורו לקבל החלטה כלשהי בלי להשפיע באופן ישיר על אחד מחבריו הקרובים ועל אנשים בהם הוא מנוע לעסוק.

ב'גלובס' נכתב כי על פי החלטת המשנה ליועמ"ש ד"ר גיל לימון, במסגרת תפקידו של ליברמן כשר אוצר וכחבר ממשלה, יהיה עליו להימנע מלטפל בכל עניין הנוגע במישרין לחבריו ולמקורביו הללו וכן לכל עניין אשר למיטב ידיעתו נוגע במישרין לעסקיהם.

כמו כן, ביחס למקורביו שהם עורכי דין או רואי חשבון המטפלים בענייניו האישיים או הפוליטיים של ליברמן ומעניקים לו שירות אישי ומתמשך, עליו להימנע מלטפל בעניינים שבהם אותם מקורבים מטפלים עבור לקוחות אחרים שלהם המובאים בפני הממשלה או בפניו כשר.

גלובס איווט ליברמן אבישי גרינצייג ניגוד עניינים

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 17 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד