י"א סיון התשפ"ד
17.06.2024
מתכוננים למתן תורה

הגר"מ מאזוז: "להביא את הילדים לעשרת הדברות"

הרב מאזוז, החיד"א אברג'ל, והרב גרוסמן, פנו לשומעי לקחיהם וביקש מהם להביא את כלל הילדים לשמוע את עשרת הדברות בבית הכנסת. הרב גרוסמן: "רוצים נחת מהילדים? תביאו אותם לבית הכנסת לשמוע את עשרת הדברות", הרב מאזוז: "אי אפשר להביא אותם בשש בבוקר, הם עייפים, אבל להביא בשעה יותר מאוחרת

הרב מאיר מזוז
הרב מאיר מזוז צילום: שוקי לרר

לקראת חג השבועות, ראש ישיבת כסא רחמים, הרב מאיר מאזוז שליט"א, והחיד"א אברג'ל שליט"א, בנו של המקובל הרב יורם אברג'ל, ביקשו משומעי לקחם להביא את הילדים לבית הכנסת לשמוע את 'עשרת הדברות'.

"הרבי מליובאוויטש ביקש וקבע שכל הורה יביא את ילדיהם לשמוע את עשרת הדברות", אמר הרב מאזוז, "אי אפשר להביא אותם בשש בבוקר, הם עייפים, אבל אפשר להביא אותם בשעה יותר מאוחרת, להביא אותם לשמוע דברי תורה, ישמע ויזכור שלפני שלושת אלפים שנה נשמתו עמדה בהר סיני ושמעה אנכי השם אלוקיך. וכך לא יסורו מדרכי התורה".

הרב מאזוז קורא לילדים להגיע לעשרת הדיברות

החיד"א אברג'ל אמר: "הקב"ה שמח מאוד שעם ישראל, כולם, שומעים את עשרת הדברות. מצווה גדולה, רבותיי הצדיקים, להביא את ילדי ישראל היקרים, לשמוע את עשרת הדברות, ביום חג השבועות, בבית הכנסת. יש ילדים שזוכים לבוא לתפילה עם אבותיהם - מצויין, יש כאלה שמאוחר יותר, שיארגנו להם קריאה מיוחדת של עשרת הדברות. יזכרו לטוב שלוחים הנאמנים של קודש הקודשים, הרבי מליובאוויטש, שמזכים את רבבות ילדי ישראל בשמיעת עשרת הדברות בחג השבועות".

"זה היה חשוב מאוד לאבא רבי יורם שהילדים והנכדים ישמעו את עשרת הדברות. זוכר בבית, קמנו מוקדם לשמוע את עשרת הדברות. לכן אשריכם ישראל, יש השפעה גדולה מאוד, להועיל, להאיר אור גדול בנשמה, כל השנה כולה".

רבה של מגדל העמק, הרב יצחק דוד גרוסמן, הצטרף אף הוא לקריאה הקדושה ואמר: "הילדים הם הערבים שימשיכו לשמור את התורה ולקיים את התורה. אחד הביטויים לחג השבועות, יום מתן תורה, להראות לקדוש ברוך הוא שמקיימים את ההבטחה, להביא את הילדים היקרים לשמוע את עשרת הדברות. הרבי דיבר כמה זה חשוב להביא את הילדים, שישמעו את עשרת הדברות. עצם הדבר הזה שבחג השבועות הילדים מתכנסים יחד, קוראים יחד את עשרת הדברות, זה נכנס בנשמה, זה מחבר אותם. הרי בזכותם קיבלנו את התורה".

עוד אמר הרב: "הורים יקרים, אתם רוצים נחת מהילדים? רוצים ברכה מהילדים? תביאו אותם לבית הכנסת לשמוע את עשרת הדברות".

גם שלוחי חב"ד פועלים, להביא מאות אלפי ילדים והוריהם לשמוע את עשרת הדברות בחג השבועות, בחסידות חב"ד נערכים במלוא המרץ להביא מאות אלפי ילדים והוריהם לשמוע את 'עשרת הדברות' בחג השבועות. בימים אלה, פועלים למעלה מאלף שלוחי חב"ד בכל רחבי הארץ, לעודד הורים לבוא עם ילדיהם לשמוע את 'עשרת הדברות' בחג הבא עלינו לטובה. השלוחים מפיצים הזמנות ססגוניות לקהלים רחבים על מוקדי קריאת "עשרת הדברות".

בחלק מהערים הוכרזו על עשרות-רבות של מוקדים שיעבדו מסביב לשעון במהלך יום חג השבועות, כדי לאפשר לכמה שיותר ילדים והוריהם לשמוע את עשרת הדברות.

הרב מאיר מזוז מתן תורה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 2 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד