י' אייר התשפ"ד
18.05.2024
"השרידות אינה ערך"

סער תקף ב'זום' את חברי הממשלה ולא שלל מו"מ עם הליכוד

שר המשפטים, גדעון סער, תקף היום את התנהלות הממשלה בשיחת זום עם פעילי תקווה חדשה. הוא הביע חשש לגבי המשך קיומה | סער תקף את נתניהו והכחיש את הדיווחים על מו"מ אך לא שלל משא ומתן עתידי עם מפלגות האופוזיציה

סער תקף ב'זום' את חברי הממשלה ולא שלל מו"מ עם הליכוד
שר המשפטים גדעון סער באוניברסיטת רייכמן צילום: מתוך השידור החי

שר המשפטים גדעון סער נפגש ב'זום' עם פעילי תקווה חדשה ותקף את נתניהו על רקע התנגדות האופוזיציה לתמוך בתקנות יו"ש, סער האשים: "מפלגות האופוזיציה מוכנות לשחק באש לפי השיטה של 'אם אני לא בשלטון שתישרף המדינה'. לא רק שיו"ר הליכוד לא החיל את הריבונות על שטחי יו"ש, כעת הוא רוצה לפגוע ביכולת שלנו לקיים את השלטון שלנו ביהודה ושומרון, זה הדבר הכי חמור שאפשר להעלות על הדעת. התנהגות צינית חסרת אחריות''.

סער תקף אמנם את נתניהו אך לא שלל מו"מ עתידי עם הליכוד. בשיחת הזום אמר סער כי "אין מו"מ עם הליכוד, לא התקיים מו"מ עם הליכוד. היו פניות אינספור אליי ואל חברים נוספים בסיעה. אם אי פעם אגיע למסקנה שונה - הדברים יהיו גלויים אבל בינתיים לא שיניתי את דעתי. ההתנהלות של הליכוד כרגע רק מחזקת את נכונות העמדה הזאת. הליכוד מעדיפה אינטרס פוליטי על פני טובת המדינה, גם כעת".

הדברים מגיעים בערבות השמועות שרצו במערכת הפוליטית על שיתוף פעולה שנרקם בין סער לנתניהו והליכוד לממשלה חלופית. עם זאת, סער אמר כי "נתניהו לא רק לא החיל את הריבונות ביהודה ושומרון, הוא רוצה לפגוע בזיקה שלנו למקום הזה. התנהגות צינית, חסרת אחריות ומנוכרת למדינה. מקווה שביום שני נצליח להעביר את החוק".

"אנחנו בתום שבוע סוער ולפני שבוע שיכול להיות עוד יותר סוער", אמר סער בנוגע למשבר הפוליטי ולקראת ההצבעה. "כל חברי הקואליציה חייבים להיות מחויבים לכך. ממשלה חייבת להיות מסוגלת להעביר את הדברים היסודיים ביותר שנדרשים, חוק יו"ש הוא תחת הקטגוריה הזאת". לא מקובל עליי שיש חברים בקואליציה שמנהלים מו״מ במה לתמוך ובמה לא אחרי שחוק מסוים עבר ממשלה וועדת שרים לחקיקה. ואם הקואליציה לא תתעשת לדברים האלה יהיו משמעויות. זה מאוד מסכן את המשך קיום הממשלה. אנחנו מעוניים בהמשך קיום הממשלה כממשלה מתפקדת, השרידות היא לא ערך.

הוא הגדיר את אי-אישור החוק "פגיעה בליבת האינטרס הלאומי". לדבריו, "הדבר החמור ביותר שאנחנו רואים מצד האופוזיציה, הליכוד והציונות הדתית שהן מוכנות לשחק באש, מוכנות לפגוע בנושא שהוא חשוב לכאורה על פי האידיאולוגיה לפי השיטה שאם אני לא בשלטון - תשרף המדינה. מקווה שתהיה התעשתות עד יום שני. מי שחושב שיהיה לו רווח מכך שהחוק ייפול - לא קורא נכון את המפה".

גדעון סער יהודה ושומרון מפלגת תקווה חדשה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 4 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד