1. עמוד הבית
  2. משפט ופלילים
  3. פלילים

התגלה בביקורת: סופר הסת"ם לא דיווח על הכנסותיו

בביקורת שערכה רשות המסים אצל סופר סת"ם מירושלים עלה כי לא דיווח על הכנסות של 110 אלף ש"ח משתי עסקאות של כתיבת ספרי תורה 

צביקה סגלח' סיון תשפ"ב 07/06/2022 13:11
תגיות:

למעלה מ-100 אלף ש"ח סופר סת"ם כותב מגילת אסתר סופר סת"ם כותב מגילת אסתר צילום: דוד כהן, פלאש 90

מחלקת ניהול ספרים בפקיד שומה ירושלים ערכה באחרונה מבצע לבחינת רמת הציות להוראות ניהול ספרים ורישום הכנסות ולחוק לצמצום השימוש במזומן. המבצע נערך בשכונות תלפיות, רוממה, מרכז העיר, בית וגן, מבשרת ציון, ו"בשוק רמלה לוד" שמתקיים מידי יום שני באזור מלחה.

במהלך המבצע התגלו מספר מקרים של בעלי עסקים שלא רשמו הכנסות או לא דיווחו כלל לרשות המסים על פעילותם.

ביקורת שנערכה אצל סופר סת"ם העלתה כי הוא אינו מנהל ספרים, לא מדווח לרשויות המס וכלל לא רשום במערכי המס. לעוסק נערכה חקירה במהלכה הודה כי לא רשם הכנסות של 110 אלף ש"ח משתי עסקאות של כתיבת ספרי תורה.

בביקורת שנערכה במשפחתון נמצא כי לא נרשמו הכנסות של 60 אלף ש"ח שהתקבלו בחודש האחרון בצ'קים ובהעברות בנקאיות מהורים. בעלת העסק טענה כי היא לא הספיקה לרשום את ההכנסות. בביקורת בחנות למכירה ותיקון אופנים, נמצא שתשלומים בסך 3,000 ש"ח שהתקבלו בביט לא נרשמו בספרי העסק משנת 2021. בעל העסק אמר בתגובה כי לא ידע שיש לרשום הכנסות בביט וחשב כי "מספיק שזה נכנס לחשבון".

במסגרת הביקורת בשוק רמלה לוד נרשם מקרה חריג כאשר בעל דוכן נמלט בריצה לאחר שהבין כי המבקרים בדרך אליו. פרטיו אותרו לאחר מכן במאגרי המידע של רשות המסים והוא זומן להמשך חקירה במשרדי פקיד השומה.

מבצעים אלו נערכים כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור. זאת, במסגרת המדיניות של הגברת פעילות האכיפה לשיפור ושימור יכולת ההרתעה, בין היתר על ידי עריכת מבצעי שטח, שמטרתם להביא לדיווחי אמת ולגביית מס אמת ובכך להגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. זה כסף קטן של עניים לצורך מחייה. חזקים על חלשים  

    א.א

;