1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. חדשות חו"ל

כת לב טהור: האחים הגיעו למקום ממנו נמלטו והתפללו על קבר אביהם

ניצולי כת לב טהור שנמלטו מהכת הסדיסטית והמסוכנת, חזרו למקום בו גדלו רוב חייהם, כדי להתפלל על קבר אביהם ז"ל, שהלך לעולמו לאחר שהוזנח על ידי ראשי הכת, שמרצים כעת עונשי מאסר

יענקי פרברח' סיון תשפ"ב 07/06/2022 20:03

מת מהזנחה קשה האחים יואל ומנדי עם אביהם ז"ל: אז והיום האחים יואל ומנדי עם אביהם ז"ל: אז והיום צילום: באדיבות המצלם

האחים יואל ומנדי לוי שגדלו בתוככי כת לב טהור מעל ל-15 שנים ונמלטו ממנה בעזרת תעוזה רבה, חזרו למקום ממנו נמלטו, כדי להתפלל על קבר אביהם שנפטר לאחר הזנחה מתמשכת מצד ראשי הכת. אביהם, יהושע לוי ז"ל, הלך לעולמו לפני ארבע וחצי שנים בגואטמלה ולטענת הבנים הסיבה למותו הייתה מניעת טיפול רפואי נחוץ ממנו.

לדבריהם, נחמן הלברנץ, שמרצה בימים אלה עונש מאסר ארוך בארה"ב בגין אישומים רבים, החליט לאחר המוות לקחת את כל ילדי משפחתם ולחלק אותם בין כמה משפחות, לאחר שתכנן לחתן את אימו האלמנה. ואכן, שנה אחרי פטירת אביו, נחמן חיתן את האם ולקח ממנה את כל הילדים כדי שתוכל להתחיל את חייה החדשים עם בעלה השני.

יואל ומנדי לוי בגואטמלה

כאמור, בהוראתו האכזרית של המנהיג נחמן הלברנץ, האב החולה פונה לבית החולים רק כשכבר לא היה מה לעשות, וכך נפטר. לאחר פטירתו, הוא נקבר ביער לא רחוק מהצריפים שבהם התגוררו משפחות הכת. וכעת, יואל ומנדי חזרו בימים האחרונים למקום כדי להתפלל על קברי אביהם.

יואל ומנדי שמתגוררים כיום בקנדה, הסתובבו במגורי הכת בגואטמלה וניסו לפתור כמה תעלומות שהתרוצצו בראשיהם משך זמן. הם גם ביקרו במרכז הרפואי בו נפטר אביהם כדי לנסות לדלות פרטים שחסרים להם; הם הסתובבו במתחם הריק והמוזנח, שם גילו שטריימלים וכובעים וביגוד נוסף שהשאירו אחריהם אנשי הכת שעזבו את המקום לפני יותר משנה בניסיון להימלט בלבוש אחר למקום בו לא יוכלו לעקוב אחריהם.

במהלך שיפוצים או הריסות במקום, השטריימלים נזרקו החוצה מהמבנה בו היו. אנשי הכת נאלצו לעזוב את המקום לאחר שראשיהם נעצרו, והם ניסו לקבל מקלט מדיני באיראן, אך אפילו שם לא רצו אותם.

האחים יואל ומנדי עם אביהם יהושע לוי ז"ל

לפני יותר משנה, אנשי הכת עזבו את גואטמלה, הם השאירו במקום את כל פרטי הלבוש החרדי המסורתי, והחלו ללבוש בגדים שרואים בספרי ילדים, הגברים עוטים סוג של וילונות או מפת שולחן על עצמם, והילדים נראים כאילו יצאו ממצרים.

במקום ישנם אנשי אבטחה ששומרים על המתחם, מהסיבה שאולי אנשי הכת שעדיין לא נכלאו, יגיעו למקום חזרה. אנשי הכת מפוזרים היום במספר מדינות בעולם וראשיהם מרצים עונש מאסר בשל סעיפי אישום רבים.

השטריימלים שנזרקו עקב החלפת תלבושת של אנשי הכת

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. ומה קורה איך הם נראים עכשיו  


  • הכת הזו מכה שלא כתובה בתורה. איפה חכמי ישראל שלא טיפלו בעבר ואיינם מטפלים בהווה? 

   אי''ש

 2. לא מובן איך ברעב שששר שם יכול היה להיות ילד עם משקל כ'כ גבוה  (ל”ת)


  • לשון הרע גועל נפש  (ל”ת)


  • מזון לא מזין ומאוד משמין 

   לאסוננו

 3. בקרוב  

  ח

 4. נדוש  

  חזבי

 5. לכל התורמים האדיוטים שנותנים להם כסף לשנורר שלהם, תראו להיכן הכסף שלכם הולך - לזבל! עשרות אלפי דולרים ויותר רק על הביגוד שלהם. חולי נפש. ואלו שמסייעים להם חולי נפש יותר מהם  (ל”ת)

  אביגדור

 6. גור אותו רוצחים  


 7. עלילת דם  


 8. נמאס  


  • איך אפשר לשתוק 

   אכזר

 9. הייתי אצלו שבת וכל הסיפורים עליו זה חרטה ברטה  


 10. מה הגדולה ?! מחסידים לשבבנקים - אילו היו הולכים לישיבה ליטאית ללמוד כל היום גמרא- ניחא, אבל תראו איך הם נראים בקושי שומרי שבת  (ל”ת)

  ARIEL GREENBERG

  • אם היו בלבוש חרדי הייתה סולח? 

   תנוקות שנשבו

  • ואל תדין את חברך עד שתגיע למקומו (פרקי אבות ב-ה) 


 11. למה  


 12. עצוב  

  כואב

  • חס וחלילה להשוות חסידויות קדושות שהולכות על פי דרך גדולי ישראל רבי נחמן ובעל התניא לכת ללא גדולי תורה שקמה על בסיס של עבירת בל תוסיף וחוטפת ילדים ומפרידה בין זוגות ועושרת את כספם של החברים בה ואת הדירות שהשווער והאבא רכשו למשפחה הם מוכרים כדי לקיים. את הכת בעוני גדול. (ל”ת)


 13. יהודה  


;