1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

ממשל ביידן משדרג את מעמדם של הפלסטינים

נציגות ארה"ב לפלסטינים בירושלים תהיה מעתה כפופה ישירות לוושינגטון ולא לשגריר הישראלי. המשרד יקרא מעתה "המשרד האמריקאי לענייני פלסטינים בירושלים". בשגרירות האמריקאית אישרו את הדברים ומסרו כי "שינוי השם נעשה כדי להתיישר טוב יותר עם המינוח של משרד החוץ"

ישראל לפקוביץי"א סיון תשפ"ב 10/06/2022 12:51

קובעים עובדות בשטח הממשלה הפלסטינית הממשלה הפלסטינית: אילוסטרציה צילום: פלאש 90

נציגות ארה"ב לפלסטינים בירושלים שינתה אתמול (חמישי) את שמה ומעתה תקרא "המשרד האמריקאי לענייני פלסטינים בירושלים", מה שעשוי לסמל שדרוג אפשרי בקשרים לקראת ביקורו המתוכנן של הנשיא ג'ו ביידן באזור.

בשגרירות האמריקאית אישרו את הדברים ומסרו כי "שינוי השם נעשה כדי להתיישר טוב יותר עם המינוח של משרד החוץ. המשרד לענייני פלסטינים פועל בחסות שגרירות ארה"ב בירושלים, ומדווח על עניינים מהותיים ישירות ללשכה לענייני המזרח הקרוב במחלקת המדינה. כמו כן, זה נועד לחזק את המעורבות הדיפלומטית הציבורית שלנו".

בממשל ביידן רצו שהמחלקה הפלסטינית תדווח למחזיק התיק הישראלי - פלסטיני במשרד החוץ האמריקאי, האדי עמר, אולם בשיחה בין בלינקן ואבו מאזן, הביע יו"ר הרשות הפלסטינית התנגדות משום שזה יובן כוויתור על קונסוליה נפרדת. כמו כן, סוכם להמשיך בדיונים בשבוע הבא יחד עם עוזרת מזכיר המדינה לענייני מזרח התיכון, ברברה ליף, שצפויה לבקר בירושלים וברמאללה. ביקורה של ליף מגיע לאחר שיחת טלפון הקשה כאמור בין אבו מאזן לבלינקן, במהלכה הביע עבאס מחאה על כך שממשל ביידן לא מפעיל לחץ על ישראל.

"תפסיקו לשתוק על מה שקורה בשטח", אמר עבאס לבלינקן לפי הודעה שפרסמה לשכתו. לפי הודעת לשכת יו"ר הרשות הפלסטינית, הוא שיגר איום מרומז לבלינקן ואמר שההנהגה הפלסטינית שוקלת צעדי תגובה נגד ישראל לאור העובדה שהקהילה הבינלאומית לא מפעילה לחץ על הממשלה הישראלית "ולנוכח השתיקה האמריקני על הפרובוקציות הישראליות".

כמו כן, עבאס דרש מבלינקן שהממשל האמריקני יסיר את אש"ף מרשימת הטרור האמריקנית, יפתח מחדש את הקונסוליה בירושלים ויאפשר לפתוח מחדש את משרדי אש"ף בוושינגטון. "הממשל האמריקני חייב להפוך את המילים שלו למעשים ולא להסתפק במדיניות של גינויים בלבד או שתיקה על הצעדים הישראלים החד - צדדיים. המצב בשטח לא יכול להימשך", אמר עבאס לבלינקן.

כמו כן, ממשל ביידן מנסה לגבש חבילת צעדים למען הפלסטינים לקראת ביקורו הצפוי של הנשיא האמריקאי בישראל וברשות הפלסטינית בחודשים הקרובים. הבית הלבן מעוניין להרגיע את הנשיא הפלסטיני וכדי להימנע ממצב שבו ביקורו של ביידן ברשות הפלסטינית יסתיים בכישלון.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. שאייר פורס וואן יהיה מקום מושבך האחרון! סנילי, גריאטרי ונוטה למות.  (ל”ת)


  2. We didn't start the fire  


;