ט"ו אייר התשפ"ד
23.05.2024

שלושה התחשמלו למוות בבריכת דגים

צעיר עבד בבריכת דגים בצפון, התחשמל ממכונת חימצון והחל לטבוע • שני עובדים נוספים שחשו במצוקתו נכנסו לסייע לו והתחשמלו גם הם • השלושה וטבעו למוות

צילום: יעקב נחומי
צילום: יעקב נחומי

הבוקר בשעה 08:51 התקבלה קריאה במוקד מד"א מרחב ירדן על שלושה צעירים מחוסרי הכרה, שטבעו בברכות-דגים בשמורת החולה, בין יסוד המעלה לצומת כוח.

תוך ניסיונות של החובשים והפאראמדיקים במוקד מד"א לתדרך את האזרחים במקום כיצד להתחיל ולבצע פעולות החייאה, הוזנקו למקום חובשים ופאראמדיקים כונני מד"א ובמקביל אמבולנסים, ניידות טיפול-נמרץ ומסוק של מד"א שהגיעו למקום בתוך זמן קצר, בפיקודו של מ"מ מנהל מרחב ירדן במד"א שמעון אביטבול.

צוותי מד"א שהגיעו למקום העניקו טיפול רפואי וביצעו פעולות החייאה ממושכות שבסופן נאלצו לקבוע את מותם של שלושת הצעירים כבני 25.

הפאראמדיקים של מד"א שהגיעו ראשונים למקום, איגור קרסני, עודד שבת ודוד פחימה, מספרים: "כשהגענו למקום מצאנו סמוך לכניסה לקיבוץ יסוד המעלה את שלושת הצעירים כשהם שוכבים מחוסרי הכרה ללא נשימה וללא דופק. הענקנו להם טיפול רפואי כשכלל טיפול עפ"י פרוטוקולים רפואיים של טביעה והתחשמלות הכולל מתן תרופות ושוקים חשמליים. לאחר מאמצי ההחייאה שנמשכו כשעה נאלצנו לקבוע את מותם".

לאחר שנקבע מותם אמבולנסים של מד"א פינו את גופות שלושת הצעירים לבית החולים זיו בצפת.

מחקירה ראשונית עולה התמונה הבאה: מדובר ב-3 צעירים שהגיעו להוציא דגי נוי מבריכה. אחד העובדים שנכנס ככל הנראה התחשמל ממכונת חימצון. העובד השני שהבחין בהתחשמלות של העובד נכנס לסייע לו והתחשמל. עובד שלישי שהבחין בשניים נכנס לסייע והתחשמל אף הוא.

עובדים ששהו בחוץ באותה עת הבחינו במתרחש והפסיקו את המתח החמשלי המזין את מכונת החמצון. הוציאו את שלושת הנפגעים אל מחוץ לבריכה ולאחר נסיונות החיאה נקבע מותם. ההרוג הראשון אחד הקיבוצים במשור החוף. הרוג השני בן 23 מקיבוץ בצפון, הרוג שלישי בן 22 ממושב באיזור הגלבוע.

המשטרה בשתוף משרד העבודה חוקרים ומקבלים חוות דעת מגורם מקצועי ויעלה חשד לרשלנות, המשטרה תפתח בחקירה. הבריכה שייכת לקיבוץ איילת השחר החקירה תתנהל ע"י משטרת ירדן ראש פינה.

מנכ"ל מד"א, רמ"ג אלי בין: "מקרה ההתחשמלות שאירעה הבוקר הוא אירוע מצער ביותר. במד"א הוזנקו כוחות להגיש סיוע לצעירים שהתחשמלו אולם לצערי לאחר מאמצי החייאה ממושכים נאלצו הצוותים לקבוע את מותם של השלושה. אני קורא לציבור לנהוג ביתר צומת לב, הן בקרבת מקורות מים והן בקרבת סכנות התחשמלות. אני מזכיר לציבור כי במידה ואדם בקרבתכם מתחשמל אין לגעת בו באופן ישיר לפני ניתוק המקור החשמלי".
אסון חשמל טביעה מוות בריכה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד