ו' תמוז התשפ"ד
12.07.2024
"אי התאמה במאזן"

מיליונים נעלמו: כחלון נוטש את החברה שעמד בראשה

ההסתבכות של כחלון: אחרי שהחברה בראשה עומד שר האוצר לשעבר פתחה בבדיקה בגין היעלמות של מיליוני שקלים, והשעתה את המנכ"ל לאחר שנטל כספים מהחברה ללא דיווח, הודיע כחלון כי הוא עוזב את החברה באופן מיידי 

מיליונים נעלמו: כחלון נוטש את החברה שעמד בראשה
שר האוצר כחלון, הערב בנאומו צילום: מתוך השידור

בעקבות פרשת היעלמות מיליוני שקלים שר האוצר לשעבר, משה כחלון, טלטל הבוקר (חמישי) את חברת האשראי החוץ בנקאי והודיע על התפטרותו המיידית.

"לצערי הרב וכפי שידוע לכם, אנו מבינים כיום כי ייתכן וקיימת לחברה חשיפה כספית משמעותית, אשר נגרמה בגין אירועים שהתרחשו לפני הצטרפותי לחברה", כתב כחלון לבעלי החברה. "נוכח התפתחויות אלה, ובלב כבד, החלטתי להודיע לבעלי השליטה על סיום תפקידי כיו"ר דירקטוריון החברה ודירקטור בה באופן מידי. אני מאחל לכם ולחברה בהצלחה בהמשך הדרך".

לפני כשבועיים, הודיעה החברה בראשה עומד כחלון לבורסה לניירות ערך בתל אביב ולרשות שוק ההון, כי אינם מפרסמות את הדוחות הכספיים בשל "אי-ההתאמות" המוערכות בהיקף של כ-5 עד 7.6 מיליון שקל. זאת, לפי ממצאים ראשונים של בדיקה שערכה החברה באמצעות בודק חיצוני שמינתה. 

לטענת החברה, החשד הראשוני עלה ביום ראשון האחרון בשעות הערב והוא אושש יומיים לאחר מכן על ידי אותו בודק חיצוני. "לאור הממצאים הראשונים, החליט דירקטוריון החברה להשהות את אישור ופרסום הדוחות הכספיים לרבעון הראשון לשנת 2022 עד להשלמת תהליך בדיקה מקיף לאי-ההתאמות האמורות", נכתב בהודעה אז.

עוד העלתה הבדיקה כי המנכ"ל צחי אזר נטל מהחברה 24 אלף דולר ללא דיווח. עם הגילוי הוצא אזר לחופשה כפויה. הכספים, על פי הערכות, נלקחו מן המענקים לשנת 2021, עוד טרם דווחו או אושרו על ידי בעלי המניות.

יונט קרדיט בודקת האם עבור חלק מאותה חשיפה להלוואות, שעליה דיווחה היום, הועמדו ערבויות אישיות על ידי בעלי השליטה בחברה. אזר מחזיק ב-12.5% ממניות החברה ואף מחזיק בצורה עקיפה בשליש מהחברה הפרטית "יונט קרדיט" (28.7%) שהיא בעלת השליטה בחברה הציבורית.

תכיפות השערוריות ביונט מביאה את מניית החברה לקריסה. המנייה נמצאת בהשעיית מסחר מתחילת יום המסחר הנוכחי, לאחר שהחודש צללה בכמעט 25% וב-12 החודשים האחרונים צנחה ב-74%. יונט קרדיט נסחרה השבוע בשפל כל הזמנים לפי שווי של 44 מיליון שקל בלבד.

משה כחלון מעילה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 3 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד