י"ד אייר התשפ"ד
22.05.2024

הגרב"מ אזרחי: "הגראי"ל מצוי בצער בגלל הגזירות"

הגראי"ל שטיינמן נשא דברים על חשיבות לימוד התורה במחנה בני תורה של ישיבת 'עטרת ישראל' • הגרב"מ אזרחי הסביר: "הגראי"ל אמר לי שאינו ישן בלילות מדאגה"

הגראי"ל שטיינמן והגרב"מ אזרחי. צילום: יוני איזנשטיין
הגראי"ל שטיינמן והגרב"מ אזרחי. צילום: יוני איזנשטייןהגראי"ל שטיינמן הגיע היום אחר הצהריים לכפר הרוא"ה למעמד הסיום של 'מחנה בני תורה' של ישיבת 'עטרת ישראל' הנערך זה השנה ה-49.

הגראי"ל נשא דברים בפני התלמידים ואמר: "בכל הדורות המלחמה היתה על לימוד התורה". בהמשך דבריו חילק בין ה'נשמע' ל'נעשה' ואמר: "בדורנו המלחמה היא על הנשמע, ועל לימוד התורה שכן אם אחד רוצה לבנות את עצמו זה רק על ידי ה'נשמע', לא מספיק רק ה'נעשה' וקיום מצוות.

"רק אם יש תורה יש עם ישראל - הטענה שאפשר להיות יהודי רק על ידי מצוות זה לא נכון צריך גם תורה אי אפשר להיות יהודי בלי ללמוד תורה".

בסיום דבריו נשא דברים הגרב"מ אזרחי במעמד הגראי"ל ואמר לבני הישיבה: "אני יסביר מה מסתתר מאחורי דבריו של ראש הישיבה, תדעו לכם שראש הישיבה נמצא בתקופה האחרונה בצער נורא בגלל הפגיעה בעולם התורה.

"אתם בחורי הישיבות, עומדים במערכה. אתם אלו שנלחמים, ואיך תעשו זאת? על ידי שתשבו ותלמדו ותתעסקו ב"נשמע". עכשיו במחנה כאן רואים תקווה לעולם התורה".

צילום: יוני איזנשטיין

הגראיל שטיינמן בני תורה הגרבמ אזרחי גזירות תורה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 9 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד