י"ג אייר התשפ"ד
21.05.2024

"זה לא קדוש" • חרדים התרחצו באנדרטת חללי צה"ל

השערוריה הבאה: חרדים רחצו בבריכת זכרון לחללי אסון המסוקים • אחד המתרחצים הסביר: "מים לא מעלים נשמה" • ח"כ אלי ישי: "לא להאשים את כל החרדים"

צילום: ערוץ 7
צילום: ערוץ 7משפחות חרדיות שטיילו היום (שלישי) בצפון הארץ, התרחצו באנדרטה לזכרם של 73 חללי אסון המסוקים שנפלו בשאר ישוב.

ההורים והילדים נכנסו בבגדי ים לבריכת הזיכרון בה חרוטים שמות חללי צה"ל שנספו לפני 16 שנים.

תושב האזור שעבר בסמוך לאנדרטת החללים, קרא למטיילים לכבד את האנדרטה ולהפסיק לשחק במים.

אחד המתרחצים הבהיר שהוא יודע היטב היכן הוא נמצא, וכי הוא ראה שבתחתית הבריכה חרוטים שמות חללי אסון המסוקים, אך סירב לצאת.

"אצלנו מדליקים נרות נשמה ואומרים תהילים", אמר, "מים לא מעלים נשמה ואין פה שום דבר קדוש. אני חרד לדבר ה'". האיש עודד את ילדיו להמשיך להשתולל במי האנדרטה.

ח"כ אלי ישי הגיב בעמוד הפייסבוק שלו: "הפיכת האנדרטה לזכר חיילי אסון המסוקים לבריכה ציבורית הינה מעשה חמור של זלזול ואי הכרה בכבוד שחייבים להפגין מול אלו שנהרגו בהיותם חיילי צה"ל ומטרת שליחותם הייתה המשך ההגנה על הארץ ואזרחיה.

"המעשה הוא חמור שדורש דיון ציבורי והעברת מסר כי הישראלים - כולם - לא יכולים להכיל מעשים שכאלה. אך הצורך של אמצעי התקשורת להבליט כי מדובר במשפחה חרדית, פוגע בחומרת העניין ואף מגמד אותו. אין להפנות אצבע מאשימה כנגד האוכלוסיה החרדית, כשם שלא ניתן להאשים את כל אנשי הכיפות הסרוגות בפעולות תג מחיר, לא את כל החילונים בגניבות ולא את כל הערבים בהיותם מחבלים.

"נעשה כאן מעשה שלא יעשה - על הציבור לשפוט את המעשה, לא את הקהילה והחברה אליה שייכים אותם חסרי התחשבות וכבוד מינימאלי".

צילום: ערוץ 7

מטיילים צה''ל רחצה מים צפון

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 58 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד