1. עמוד הבית
  2. מוזיקה
  3. מוזיקה

צפו: עשרה דברים על 'עשרה אנשים' של אהרון רזאל

רגע לפני שאהרון רזאל יוצא לסבב הופעות עם אלבומו החדש 'קבעתי את מושבי' - הוא מציג: קליפ לשיר 'עשרה אנשים' • ולנו יש עשרה דברים לספר לכם על הקליפ
נעם שבת, בחדרי חרדים, כ"ד אב תשע"ג 31/07/2013 10:33

רזאל

1. מדובר בשילוב של שלושה סיפורים לשיר אחד.

2. "תביאו לי עשרה אנשים..." - זאת אימרה של האדמ"ר מקוצק. קריאה לאמת: 'מי לה' אלי'.

3. מדובר בסיפור אישי של אהרון. כשהגיע לישיבה בפעם הראשונה בחייו, ראה את ראש הישיבה בצפת והתרשם ממנו מאוד. בן אדם שהולך נגד הזרם. איש אמיתי מאוד.

4. בשיר יש התייחסות לעוד סיפור אמיתי: אישה מבוגרת מהשכונה שלו, מלאת מכאובים וצרות, שמה שמשכיח ממנה את הצרות זה להסתכל בחלון ולראות לומדי תורה.

5. אנשים תוהים על הקשר בין שלושת הסיפורים ואהרון מסביר שהמקשר ביניהם הוא עולם פנימי של אמת וחתירה נגד הזרם.6. למרות ה'מודרניות' שבכתיבתו - השיר תפס מאוד גם בקרב ישיבות ליטאיות. אהרון ניגן אותו בקעמפים ו"בחורים מישיבות מכל הארץ שרו, צעקו אותו בהתרגשות..."

7. זהו אחד השירים שיותר מרגשים את רזאל באופן אישי. או כפי שהוא מכנה אותו: "יצירה מורכבת מכל מיני ז'אנרים שונים שכוללת אימרה, סיפור אישי וסיפור על מישהו/י אחר..".

8. אהרון על הקליפ: "חיפשנו רעיון הפוך על הפוך, לא משהו מובן מאליו. שבו אני הולך ברחוב ומוצא עשרה אנשים. בקליפ רואים אותי הולך ברחוב, לבד. רק סיום הקליפ מתברר: הילדים שרואים אותי הם עשרת האנשים. בחרתי ילדים כי הם מסמלים טוהר ואמת".

9. אהרון חשש שצילום הקליפ ברחוב יביך אותו מאוד. "למעשה, בתחילה הובכתי קלות ואולם בהמשך נכנסתי לשיר ופשוט שכחתי איפה אני". אנשים התרגשו מאוד ואף נעצרו לשוחח איתו, סיפרו וחוויות וגילו לו שמאוד התרגשו מהאלבום...

10. את הצילום ביצעו בשוק מספר פעמים, עד שהגיעו לתוצאה שהיו "שלמים איתה". התסריט המושקע עבר שינויים רבים. רעייתו של אהרון - אפרת, הביאה לתסריט רעיונות מיוחדים כמו שילוב הקשישה והרכבת שמתגלגלת.
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. מקסים ומרגש  

    מתרגש

;