1. עמוד הבית
  2. מוזיקה
  3. מוזיקה

עידו פורטל מגיש: הנני • גם להורדה

עידו פורטל הוציא לקראת ט"ו באב את 'הנני' • אלבום בוגר ומהוקצע יותר, הממקם את עידו פורטל כהבטחה מוזיקלית צעירה • האלבום מוצע גם בפורמט אינטרנטי - חינם
נעם שבת, בחדרי חרדים, כ"ד אב תשע"ג 31/07/2013 10:20

עידו פורטל

עידו פורטל (26), מתגורר בישוב עלי שבבנימין ומתפרנס מהיי-טק בתחום האינטרנט. פורטל מוכר לרבים בזכות מספר להיטים שהפכו לנכסי צאן ברזל באלבומו הרשמי הראשון 'שמעה בקולי'.

האלבום, שכאמור זכה לשבחים מצד אנשי מוזיקה בישראל, יצא לאחר שני אלבומים מחתרתיים וכמות לא מבוטלת של להקות שהקים, מיצב אותו כבשורה גדולה בתחום היצירה היהודית הישראלית הצעירה.

אבל אז החליט לקחת פסק זמן מהמוזיקה ולהתמקד בעניינים באמת חשובים: נישואין והקמת משפחה.ארבע שנים התנגנו שירים בראשו וכעת הוא חוזר. פורטל הקליט 11 שירים רובם מקוריים וחלקם ביצועים ועיבודים אישיים לשירי קודש מוכרים. "בזמן שנעדרתי מהאולפן" אומר עידו פורטל, ‫"נפתחתי לסגנונות נוספים וחדשים והתחברתי ‫לשורשיי. באלבום הקודם לא נתתי ביטוי למוזיקה האתנית ולתרבות ממנה שאבתי ‫ועליה גדלתי. באלבום הקרוב, יש ביטוי מוזיקלי בולט למוזיקה זאת ולמקום שבו אני חי...".

את חלומו המוזיקלי מימש פורטל כבר בגיל צעיר מאוד, כשהלחין, עיבד ויצר עם בת דודתו שירים מקוריים. כשמו כן הוא, פורט עידו על גיטרה באומנות רבה ומביא את עצמו וקולו, כמו גם את אמירתו האישית והבועטת אל תוך המוזיקה.

האלבום החדש 'הנני', בוגר ומהוקצע יותר וממקם את עידו פורטל כהבטחה מוזיקלית צעירה, שעוד תגיע רחוק. את הניהול המוזיקלי עשה עידו בעצמו, על העיבודים באלבום חתום עמית בן עטר.

קישורים:
להורדה
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. הוא מדהים!  (ל”ת)

    שרה לוי

;