1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. תנצב"ה

טרגדיה: האברך הרב פרידמן נפטר בדמי ימיו

האברך הרה"ח ר' מרדכי פרידמן ז"ל, מחשובי ופארי חסידי בעלזא בירושלים נפטר בביה"ח 'שערי צדק' לאחר שהתמוטט בפתאומיות לפני מספר שבועות, והוא בן 47 בלבד בפטירתו. הלווייתו אחר הצהריים בירושלים

משה ויסברגכ"ג סיון תשפ"ב 22/06/2022 14:42
תגיות:

עורך תורני ומגיה ספרים אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: אלי שווארץ

ברוך דיין האמת: מבית החולים 'שערי צדק' בירושלים הגיעה הבוקר (רביעי) הבשורה הקשה והמעציבה על פטירתו בדמי ימיו של האברך הרה"ח ר' מרדכי פרידמן ז"ל, מחשובי ופארי חסידי בעלזא בירושלים, לאחר שהתמוטט בפתאומיות לפני מס' שבועות וקיבל שבץ מוחי והוא בן 47 בלבד בפטירתו.

המנוח ז"ל נולד בירושלים ביום כ"ד אב תשל"ד לאביו הרה"ח ר' אברהם אהרן פרידמן ז"ל, מחשובי חסידי בעלזא. אביו היה הקבלן הידוע בירושלים שבנה פרויקטים רבים.

ר' מרדכי גדל והתחנך במוסדות דחסידי בעלזא בירושלים, בחיידר בישיבה לצעירים ובהמשך בישיבה גדולה של חסידי בעלזא ברחוב אגריפס.

לאחר נישואיו עם רעייתו שתחי' בתו של יבלחט"א הרה"ח ר' חיים גרינבוים, נכנס ללמוד בכולל עיון דחסידי בעלזא, שם המשיך ללמוד עד לפטירתו במשך חצי יום.

מכריו מספרים ל'בחדרי חרדים' על המנוח ז"ל: "היה לו ראש גאוני בלימוד וידען עצום, היה מתמיד ותלמיד חכם גדול ועצום, בשנים האחרונות שימש גם כעורך ומגיה תורני של ספרים רבים ובהם העלון התורני 'מתיקות הדף היומי' של המגיד שיעור הגאון רבי אברהם ישעיהו קובלסקי.

אברך תלמיד חכם מיוחד במינו ענוותן ושפל ברך, לא בלט במיוחד, אברך עדין ממש לא פגע באף אחד וכן לא אמר מילה רעה על הזולת, אין איש שיכול לומר שנפגע ממנו, איש יקר יר"ש מרבים ואציל המידות".

השאיר אחריו דור ישרים יבורך בנים וחתנים יבלחט"א ובתוכם ילדים שלא זכה להכניס לחופה ולבר מצווה, אחד מאחיו הוא הרב יונה פרידמן מירושלים.

הלווייתו תצא היום יום ד' בשעה 16:30 אחה"צ מבית הלוויות סנהדריה ובשעה 17:30 מביהמ"ד הגדול בקרית בעלזא בדרכה לחלקת קהל מחזיקי הדת בהר המנוחות שם ייטמן.

יושבים שבעה בביתו ברחוב דברי חיים 8 בירושלים. 

תהא נשמתו צרורה בצרור החיים.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. תסמונת המוות הפתאומית ללא שום קשר לחיסונים  


  • זה לא קשור לחיסון בכלל 


  • למה צריך לכתוב שטויות, מיליונים התחסנו, ברוך דיין האמת (ל”ת)

   צבי

  • תפתחו את העיניים, אנשים מתים ב"פתאומיות" כמו זבובים, וזה חוץ מכל המחלות הנוירולוגיות והאוטואימוניות והקרדיולוגיות שמאות אלפי אנשים בכל העולם מפתחים כתוצאה מהחיסון.  (ל”ת)


  • דוקא כאלו שחלו בקורונה קשה נפטרים בפתאומיות (ל”ת)

   הפוך גוטה,הפוך

 2. ברור שזה 'לא קשור'. רק שזה כן קשרו. רחמנה ליצלן.  (ל”ת)

  בד''א

 3. החיסון. לא הוכיח שהוא מועיל  

  דוד

 4. ברוך דיין האמת  

  אחד שהכיר

 5. לא קשור בכלל לחיסונים  (ל”ת)

  פתאומיות

 6. אנא סייעו לנשמה לעלות למקום מנוחתה  


 7. פתאומיות  

  מתבונן

 8. פתאומיות  

  ברור

 9. מרדכי היקר לא נשכח אותך  

  צבי אלימלך

 10. כואב הלב כואב  

  רינגל

 11. ירחם השם  

  בעלז אנטווערפן

 12. אדם יקר דרך שכולם העריצוהו  (ל”ת)

  כץ

;