1. עמוד הבית
 2. משפט ופלילים
 3. משפט

מפגין וצלם: הורשע הקצין שתקף בהפגנת בלפור

סגן ניצב ניסו גואטה, קצין משטרה ממרחב ציון בירושלים, הורשע היום בתקיפה של מפגין וצלם עיתונות בהפגנת השמאל אשר התקיימה בבלפור נגד ראש הממשלה לשעבר נתניהו | בית המשפט דחה את טענת הקצין כי חשש להידבק בקורונה

אבי גדלוביץ'כ"ד סיון תשפ"ב 23/06/2022 11:40

שנתיים אחרי סנ"צ ניסו גואטה. ארכיון סנ"צ ניסו גואטה. ארכיון צילום: נועם ריבקין-פנטון, פלאש 90

בית המשפט הרשיע הבוקר (חמישי) את קצין המשטרה, סנ"צ ניסו גואטה, שהואשם בתקיפת מפגין וצלם במהלך הפגנת השמאל בבלפור לפני כשנתיים. יצויין כי גואטה, קצין המבצעים של מרחב ציון במחוז ירושלים, כפר בכל האשמות נגדו, וטען כי חשש להידבק בקורונה. בית המשפט דחה את טענותיו.

לפי כתב האישום שהוגש נגד גואטה על ידי עו"ד שקד דהן מהמחלקה לחקירות שוטרים, תקף הקצין מפגין וצלם עיתונות במהלך הפגנה שנערכה באזור מעון ראש הממשלה, בעת שכיהן בתפקיד בנימין נתניהו. כתב האישום מתאר כי בתאריך 22.8.20 בשעות הערב, התקיימה תהלוכת מפגינים, אשר לא אושרה קודם לכן על ידי משטרת ישראל, מגשר המיתרים אשר בכניסה לירושלים ועד לרחוב בלפור.

במהלך התהלוכה, הגיעו חלק מהמפגינים אשר השתתפו בה לרחוב בצלאל, תוך שהם מתכוונים להמשיך לצעוד לכיוון כיכר פריז. הכוח המשטרתי, אשר ביקש למנוע את התקדמות התהלוכה, הורה למפגינים לחזור על עקבותיהם וחסם את התקדמותם. אותה עת עמד על הכביש גואטה יחד עם כוחות משטרה נוספים.

בשלב מסוים פנה אחד המפגינים, א.מ.ג, אל גואטה והלין בפניו על התנהגותם של השוטרים כלפי המפגינים במקום. בתגובה, הדף הקצין בחוזקה את א.מ.ג בשתי ידיו בפניו, פעמיים. במהלך הדיפתו השנייה את א.מ.ג, אחד המפגינים, אשר השתתף אף הוא בתהלוכה, הסיט את מסכת הפנים של גואטה והחל להימלט מהמקום. גואטה החזיר את מסכת הפנים למקומה והחל לדלוק אחר המפגין על מנת לבצע את מעצרו. בסיועם של שוטרים נוספים, הצליח לבצע את מעצרו של המפגין.

לאחר ביצוע מעצרו, אחז הכוח המשטרתי בידיו וברגליו של המפגין והוביל אותו למקום צדדי, הרחק מההפגנה. את הובלתו של המפגין ליוו, בין היתר, הנאשם וצלם העיתונות וסרטי התעודה י. ג אשר תיעד את ההפגנה מתוקף תפקידו.

במהלך ליווי המפגין, ומבלי שהייתה כל אינטראקציה בין י.ג לבין הנאשם, הדף הנאשם בחוזקה את י.ג בחלק גופו העליון אחורנית, והכה בו בעוצמה בצד פניו, בעודו אוחז בידו המכה מכשיר קשר. כתוצאה ממעשיו של הנאשם, משקפיו של י.ג נפלו והוא סבל מכאבים בצד ימין של פניו ובאוזנו הימנית.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. אם זה היה על יד הבית של בנט לדעתי המצב היה שונה.  (ל”ת)

  אבו עזיז

 2. קדימה-בעקבות זה לשלוח תביעות של תקיפות מתועדות של חרדים  

  בנט אסון לישראל

 3. טיפש, לשוטרים מותר להתעלל ולהכות רק דתיים ובמיוחד חרדים!  


 4. שלום  

  נועם

 5. שוטרים  


;