1. עמוד הבית
  2. בחצרות
  3. תנצב"ה

ההספד המרטיט שהמנוח ביקש בצוואתו

"לא רוצה גן עדן התחתון לא רוצה גן עדן העליון רוצה רק אותך לבד" • ההספד המרטיט של הגאון הצדיק רבי שמואל צ'צ'יק על אחיו הגאון הצדיק רבי מנחם זצ"ל, שנפטר השבוע ובצוואתו ביקש שרק ישירו את הניגון מהפסוק בתהילים • צפו בהספד שהרטיט את המלווים 

משה ויסברגכ"ד סיון תשפ"ב 23/06/2022 19:36
תגיות:

"רוצה רק אותך לבד" ההספד על רבי מנחם יהודה צ'צ'יק זצ"ל ההספד על רבי מנחם יהודה צ'צ'יק זצ"ל צילום: שלומי טריכטר

הספד יוצא דופן ומרטיט במיוחד נישא השבוע במסע הלווית הגאון הצדיק, החסיד המקובל רבי מנחם יהודה צ'צ'יק זצ"ל והוא בן 70 בפטירתו. 

צילום: שלומי טריכטר.

אביו, הגאון הצדיק רבי וועלוול צ'צ'יק זצוק"ל (בעל ה"תורת זאב" ותלמיד מרן הגרי"ז מבריסק זצוק"ל) כשהיה אומר תהילים בהשתפכות הנפש והגיע לפרק ע"ג פסוק כ"ה, סיפר כדלהלן: שבעל ה"תניא" זי"ע שמע מפיו של המגיד ממעזריטש זי"ע כשאמר תהילים והגיע אל הפסוק "מי לי בשמים ועמך לא חפצתי"( פירש ביידיש, "איך וויל נישט דעם גן עדן התחתון, איך וויל נישט דעם גן עדן העליון, איך וויל נאר דיר אליין" (בלשה"ק: אני לא רוצה גן עדן התחתון, אני לא רוצה גן עדן העליון, אני רוצה רק אותך לבד).

המנוח הגאון הצדיק רבי מנחם צ'צ'יק זצ"ל השאיר צוואה שלא יספידו אותו כלל, רק ביקש שינגנו את הניגון הנ"ל שהיה מאוד חביב אצל אביו הצדיק בעל ה"תורת זאב". וכך עשה אחיו ר' שמואל יבלד"ח טרם צאת מסע הלוויה, שורר את הניגון והמילים המרטיטות ולא הותיר עין יבשה.עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. מצמרר!  

    שלום

  2. יהודה  


  3. צתוך יראת כבוד אשמח לקבל הסבר צדיקים יושבים ועטרותיהם בראשם ונהנים מזיו השכינה, האם לא מדובר על גן עדן העליון ובעצם הרי זה גם 'דיר אליין'' ''הקב''ה בעצמו''  (ל”ת)


  4. אז למה הקב"ה החליט שיהיה גן עדן?  (ל”ת)


  5. מוירעדיק  


;