י"א סיון התשפ"ד
17.06.2024
נדרש אישור משפטי

בשורה לצרכנים: המכס על יבוא בקר יבוטל

משרד החקלאות והאוצר הגיעו להסכמות עם ארגון מגדלי הבקר: המכס על יבוא בקר יבוטל, בענף יושקעו למעלה מ-420 מיליון שקלים, התמיכה במגדלי הבקר תגדל, ותגיע עד ל-54 מיליון שקלים

בשר בקר. אילוסטרציה
בשר בקר. אילוסטרציה צילום: משרד הבריאות

מהלך להוזלת מחירי הבקר בישראל: משרדי החקלאות והאוצר הגיעו להסכמות עם ארגון מגדלי הבקר לפיהן יבוטלו המכס על ייבוא בשר בקר, ועל ייבוא מקנה באופן מלא. 

על פי ההסכם המכס על ייבוא בשר בקר יבוטל והוראת השעה לפטור ממכס על ייבוא מקנה תהפוך לקבועה, באופן שגם ייבוא המקנה יהיה ללא מכס. 

בנוסף, על פי ההסכם, הוגדלה התמיכה במגדלי הבקר המקומיים במרעה, כך שסך ההשקעה בענף בשבע השנים הקרובות תעמוד על למעלה מ-420 מיליון ש"ח, והתמיכה תגיע עד ל-54 מיליון ש"ח מידי שנה. כל זאת לנוכח החשיפה לתחרות והסרת חסמי המכס לייבוא. ההסכם החדש יעניק ודאות למגדלי הבקר ויבטיח יציבות לענף בשבע השנים הקרובות. 

בנוסף, כולל ההסכם התחייבות של הממשלה לפעול על מנת להגדיל את מכסת העובדים הזרים בענף המרעה. כמו כן, התחייב משרד החקלאות במסגרת ההסכם ליזום פעולות שיווק, פרסום ומיתוג לבשר הישראלי המקומי, כך שיבודל עבור הצרכנים בנקודות המכירה, ויאפשר לצרכן בחירה איזה מוצר להעדיף.

לצד כל אלו, יוקצו עוד השנה (2022) 5 מיליון ש"ח לטובת השקעות בענף, ו-2 מיליון ש"ח נוספים לטובת עידוד התייעלות בענף.  

יש לציין כי מעבר לחשיבות המשך קיומו של הענף ופיתוחו במטרה לשמור על ביטחון המזון בישראל, השטחים הפתוחים לרעיית הבקר מונעים את התפשטותן של שריפות בשטחים פתוחים וביערות. יתר על כן, שטחים אלו שומרים על גבולות ישראל, ועל המשך קיומן של ריאות ירוקות לצד הבנייה ופיתוח התשתיות. 

חשוב להדגיש כי נוכח המצב הפוליטי, הסכם זה ככל הסכם אחר בתקופה זו, נדרש לאישור משפטי. 

בקר מכסים הורדת מחירים יבוא

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 3 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד