1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

אין תקווה: המורים שוב ישביתו את בתי הספר

המו"מ בין הסתדרות המורים ומשרד האוצר פוצץ והמורים הודיעו כי יחזירו את העיצומים וישביתו מחר את הלימודים במוסדות החינוך | בן-דוד: "לצערי באוצר ניצלו את כוונותינו הטובות כדי להפסיק את העיצומים וקיימו ישיבות סרק, ההצעות שהועלו על ידם מבישות"

חזקי ניימןכ"ח סיון תשפ"ב 27/06/2022 20:41

"באוצר קיימו ישיבות סרק" כיתת לימוד כיתת לימוד צילום: מנדי הכטמן, פלאש 90

הסתדרות המורים הודיעה הערב כי מחר (שלישי) לא יתקיימו לימודים בכל הארץ בגני הילדים, בבתי הספר היסודיים ובאולפנים. במוסדות בחינוך המיוחד יתקיימו לימודים כרגיל. על פי הודעת הסתדרות המורים, השביתה חודשה בשל המבוי הסתום במשא ומתן מול האוצר.

פקידי האוצר הודיעו שלא יוכלו לתת הצעה גבוהה יותר מ-8,600 שקלים לעובד הוראה מתחיל, וכמה מאות שקלים לעובד הוראה ותיק.

הישיבה, שהתקיימה הבוקר במשרדי הסתדרות המורים, בהשתתפות מנכ"לית משרד החינוך דלית שטאובר, הממונה על השכר באוצר, קובי בר נתן ומזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דויד, הסתיימה ללא תוצאות, כשהאוצר מתבצר בעמדתו להעלות את שכר עובדי ההוראה רק במעט.

בהסתדרות המורים הודיעו שסירבו בתוקף להצעה שאין בה שום בשורה אמיתית לעובדי ההוראה ואין ביכולתה להציל את מערכת החינוך מהמצב הקשה בו היא נמצאת.

"באוצר ניצלו את כוונותינו הטובות וקיימו ישיבות סרק", אמרה מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דוד. "ההצעות שהעלו מביישות את מקצוע ההוראה ויגרמו לקריסת מערכת החינוך. אנחנו מנהלים כבר חצי שנה משא ומתן עם פקידי האוצר, וההצעה היחידה שהם שמו היא פשוט לעג לרש. לפקידים שם לא אכפת מכלום. לא מחינוך, לא מהתלמידים ולא מההורים.

בן דוד הוסיפה, אנחנו חוזרים ומזהירים שלמרות ניסיונות רבים שלנו ומחוות של רצון טוב כמו הפסקת העיצומים, האוצר מתעקש לא לפתור את המשבר ומוביל את ישראל לכאוס גם בשנת הלימודים הבאה.

"אני קוראת שוב לראש הממשלה החליפי, יאיר לפיד, ולשר האוצר, אביגדור ליברמן, להתערב אישית במשא ומתן ולדאוג שפקידי האוצר יחליפו דיסקט ויראו את טובת מערכת החינוך והמדינה לנגד עיניהם".

שר האוצר אביגדור ליברמן הגיב ואמר: "השביתה מחר מיותרת ופוגעת בתלמידים ובהורים ולא משרתת גם את ציבור המורים. אין מחלוקת שצריכים להעלות את שכר המורים משמעותית. אני קורא ליפה במקום לשבות - לשבת! רק ככה אפשר להגיע להסכם אמיתי שישדרג את מערכת החינוך".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. דרישות המורים מוגזמות לחלוטין  

    ישראלים

;