1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. חדשות פוליטיקה

הצעות החוק לפיזור הכנסת אושרה בקריאה ראשונה

מליאת הכנסת אישרה הלילה בקריאה ראשונה פה אחד את הצעת החוק לפיזור הכנסת ללא מתנגדים. ח"כ סמוטריץ' קרא לפני ההצבעה לחברי הכנסת הימניים לשים את החרמות בצד ולהתכנס לממשלת ימין בכנסת הנוכחית ולמנוע בחירות המיותרות והבזבזניות | המועד יקבע בהמשך

קובי עוזיאליכ"ט סיון תשפ"ב 28/06/2022 02:39

ללא מתנגדים במליאת הכנסת במליאת הכנסת צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

מליאת הכנסת אישרה הלילה (שלישי) בקריאה ראשונה את הצעות החוק להתפזרות הכנסת העשרים וארבע, שהניחו חבר הכנסת יריב לוין, אליה הוצמדו הצעות של חברי הכנסת סמי אבו שחאדה, יצחק פינדרוס, מיכאל מלכיאלי, איימן עודה, אלי כהן, גילה גמליאל, שלמה קרעי ויואב קיש, וכן הצעה נוספת של חברי הכנסת בועז טופורובסקי ושרן השכל, אליה הוצמדה הצעה של חבר הכנסת מוסי רז.

הצעת החוק עברה בתמיכת 53 חברי כנסת ללא מתנגדים וללא נמנעים. החוק מבקש לקבוע שהכנסת העשרים וארבע תפוזר לפני גמר כהונתה.

בדברי ההסבר להצעה של ח"כ יריב לוין נכתב: "מאחר ואין ביכולתה של ממשלת ישראל להנהיג את מדינת ישראל, מוצע לפזר את הכנסת העשרים וארבע ולהכריז על קיום בחירות לכנסת העשרים וחמש".

יו"ר ועדת הכנסת, ח"כ ניר אורבך הציג את הצעת הוא ואמר כי "ההצעה היא מיזוג של 10 הצעות חוק מהקואליציה והאופוזיציה. באופן חריג הוחלט על שני תאריכים ובהמשך יקבע מועד הבחירות".

לפני ההצבעה עלה יו"ר הציונות הדתית, ח"כ בצלאל סמוטריץ' וקרא לח"כי הימין להתעשת ולמנוע את הבחירות ובזבוז הכספים הרבים עליהן: "אפשר עוד לעצור את הבחירות עד יום רביעי בחצות. אם תגזרו עלינו ללכת לבחירות האלה הן יהיו שחר של יום חדש". כך סמוטריץ'.

לפי ההסכמות בין הקואליציה לאופוזיציה, חוק פיזור הכנסת יעלה לחקיקה סופית בקריאה שנייה ושלישית מחר (רביעי) לא יאוחר מחצות ליל. בינתיים ינסו הח"כים להעביר כמה עשרות חוקים שיועלו בהסכמה בין הצדדים.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. רק לא בן גביר  


  2. מדינה הזויה מישהו מכיר עוד מדינה כזו בעולם ....  


;