1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

עשרות בני אדם נהרגו בהתפרעות בכלא קולומביה

49 בני אדם נהרגו ו-30 נפצעו במהלך ניסיון בריחה מהכלא בטולואה בקולומביה, הרשויות חוקרות האם אסירים הדליקו את המזרנים שלהם כחלק מ"ניסיון בריחה" או שמא ההתפרעות התעוררה "כדי לכסות על מצב אחר"

יענקי פרברל' סיון תשפ"ב 29/06/2022 10:19

נסיון בריחה כלא שמור: אילוסטרציה כלא שמור: אילוסטרציה צילום: Pixabay

לפחות 49 בני אדם נהרגו ועשרות נפצעו בשריפה במהלך התפרעות בכלא בעיר טולואה שבדרום מערב קולומביה, לפי גורמים רשמיים. גנרל טיטו קסטלנוס, ראש סוכנות הכלא הלאומית, אמר ביום שלישי שהרשויות חוקרות האם אסירים הדליקו את המזרנים שלהם כחלק מ"ניסיון בריחה" או שמא ההתפרעות התעוררה "כדי לכסות על מצב אחר".

הרשויות בודקות אם כל ההרוגים היו אסירים או אם מישהו נמלט במהלך האירוע. "זהו אירוע טרגי ואסון", אמר, והוסיף כי 30 בני אדם "נפצעו והושפעו מהשריפה והעשן". דובר שירות בתי הסוהר, תיאר בעבר את מקרי המוות הללו כמתרחשים לעיתים קרובות במהלך ניסיון בריחה מהכלא.

איוון דוקה, הנשיא היוצא של קולומביה שנמצא בביקור בפורטוגל, אמר שהאירוע ייחקר. "אנו מצטערים על האירועים בכלא" אמר דוקה. "אני בקשר עם הגנרל טיטו קסטלנוס ונתתי הנחיות להמשך חקירות שיאפשרו לנו להבהיר את המצב הנורא הזה". קסטלנוס אמר שבכלא טולואה יש בסך הכל 1,267 אסירים ובגוש התא שבו התרחשה השריפה שהו 180.

בתי הכלא של קולומביה צפופים מאוד, למרות קיבולת של 81,000 אסירים ברחבי המדינה כ-97,000 כלואים כיום, לפי נתונים רשמיים.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;