1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. ערוץ הכנסת

בנט הודיע על פרישה מהפוליטיקה: ״הולך לדרכי, היו שלום" • צפו

 ראש הממשלה היוצא, נפתלי בנט, נשא לפני זמן קצר הצהרה לתקשורת בה הוא הודיע לציבור על פרישה מהחיים הפוליטיים ושלא יתמודד לכנסת הבאה כשהוא מפקיד את המפלגה בידי חברת מפלגתו, איילת שקד: "אשאר חייל נאמן של הארץ הזו, אסייע ללפיד - היו שלום" 

ארי קלמןל' סיון תשפ"ב 29/06/2022 20:27

בקרוב בשורות חשובות נפתלי בנט נפתלי בנט צילום: Yoav Dudkevitch/POOL

 ראש הממשלה היוצא, נפתלי בנט, נשא לפני זמן קצר הצהרה לתקשורת בה הוא הודיע לציבור על פרישה מהחיים הפוליטיים ושלא יתמודד לכנסת הבאה, בנט הודה לבני משפחתו וגם לחבריו לסיעה. במיוחד הודה לשותפתו הפוליטית מזה 15 שנה, שרת הפנים איילת שקד. "מבקש להודות במיוחד לאיילת שקד שתקבל לידיה את הנהגת המפלגה, אני בטוח שהיא תוביל אותה למקומות הנכונים". בנט הודעה לקב"ה, "גם כשהלכתי בגיא צלמוות לא ראיתי רע כי אתה עימדי".

דברי ראש הממשלה המלאים:

"אזרחי ישראל", פתח ראש הממשלה היוצא נפתלי בנט את דבריו. "בעוד זמן קצר אסיים את תפקידי כראש ממשלת ישראל ואעביר את מקל השליחים לחברי, יאיר לפיד.

"אמשיך לסייע ולעזור לו במסגרת תפקידי כראש ממשלה חלופי ככל שיידרש. הצלחתו היא הצלחת המדינה. העברת התפקיד תהיה מקצועית ומסודרת. טובת המדינה, וטובתה בלבד, לנגד עיני. כך היה. וכך יהיה" אמר בנט.

"אני מבקש גם לעדכן אתכם שאין בכוונתי להתמודד בבחירות הקרובות, אבל אני אשאר חייל נאמן של הארץ הזו, אותה שירתתי כל חיי כלוחם, כקצין, כשר וכראש הממשלה שלכם. מדינת ישראל היא אהבת חיי. לשרת אותה זה היעוד שלי. אני מסיים היום מעל שנה בשליחות למענכם כראש הממשלה".

בנט סיכם את פעילותו, "אין עבודה קשה מזו אך גם אין זכות גדולה מזו. אני משאיר אחרי מדינה משגשגת, חזקה ובטוחה. הממשלה בראשותי הספיקה לעשות בשנה - מה שממשלות רבות לא עשו בקדנציה שלמה. מדינת ישראל חזרה להיות מנוהלת, הבאנו שקט לדרום, כזה שלא היה שנים, החזרנו מאות אלפי מובטלים לעבודה, התגברנו על שני גלי קורונה ללא סגרים, נלחמנו בנחישות מול גל טרור ויכולנו לו, העלינו את שכר החיילים האהובים שלנו, והבהרנו לאויבנו שמי ששולח מחבלים לתל אביב, ישלם את המחיר בביתו שלו".

"בקרוב יהיו בשורות חשובות נוספות בתחומים שנוגעים לעתידנו ולעוצמתנו" הכריז בנט והמשיך.

"דבר אחד צר לי, וזה שהרבה מאד ישראלים טובים שנציגיהם נותרו באופוזיציה, הרגישו בשנה החולפת שחרב עליהם עולמם. שמעתי את הקולות. אני מכבד אותם. וכשכואב לאזרח ישראלי, כואב לי. כל קבוצה בישראל תהיה לפעמים בקואליציה ולפעמים באופוזיציה, אנחנו צריכים ללמוד לקבל את זה. זה הסדר הנכון. אסור שכל אחד מחצאי העם ירגיש באבל כשהחצי השני מקים ממשלה.

והכי טוב בעת הזאת - ששני החצאים יקימו יחד ממשלה גדולה וטובה. שאפתי כראש ממשלה לדאוג לכלל אזרחי ישראל, ללא קשר למי הם הצביעו. אני מאושר שהצלחתי להעניק ביטחון ושקט הן לתושבי שדרות שרובם מצביעים ימין, והן לחברי קיבוצי העוטף שרובם מצביעים מרכז ושמאל. הרי מחבלי חמאס אינם מבדילים בין ישראלים מימין או משמאל.

אזרחים יקרים, הוכחנו השנה שאנשים עם דעות שונות יכולים לעבוד יחד. אף אחד לא צריך לוותר על עמדותיו, אבל בהחלט אפשר וגם הכרחי להניח בצד, לזמן מה, ויכוחים אידיאולוגיים ולדאוג לכלכלה, לביטחון ולעתיד של אזרחי ישראל. הוכחנו שיש טוב משותף. אני מבקש גם בעת הזו להזכיר לעצמנו: רק ביחד ננצח. אם נהיה מפולגים, פשוט לא נהיה. אם נהיה מאוחדים, אף אחד לא יוכל לנו.

בואו נהיה טובים אחד לשני. בואו נקשיב. בוא נלמד להכיר ולכבד במקום לשנוא: "הִגִּיד לְךָ אָדָם מַה-טּוֹב, וּמָה יְהוָה דּוֹרֵשׁ מִמְּךָ, כִּי אִם-עֲשׂוֹת מִשְׁפָּט וְאַהֲבַת חֶסֶד וְהַצְנֵעַ לֶכֶת עִם-אֱלֹהֶיךָ".

בנט עבר להודות למשפחתו וחבריו, אני מבקש להודות לאשתי גילת ולילדיי יוני, מיכל, אביגיל ודוד - ששילמו מחירים כבדים בשנה החולפת. לאמא שלי, מירנה בנט, שהיא דמות המופת של חיי. אני מבקש להודות לשרי הממשלה. אני מבקש להודות במיוחד לשותפתי לדרך שרת הפנים, איילת שקד שתקבל לידיה את הנהגת המפלגה, אני בטוח שתצליח להובילה לטובה.

אני רוצה גם להודות לשר הדתות הטוב שהיה כאן, מתן כהנא, על חברות של 32 שנה ועל אומץ לב בביצוע רפורמות ועל אופטימיות נצחית. אני מודה גם לחברי הכנסת, אביר קארה ושירלי פינטו שעמדו לצדי גם כשהיה קשה. מעל לכל - אני מודה לקדוש ברוך הוא. גם כשהלכתי בגיא צלמוות לא ראיתי רע, כי ה' היה עימדי. חברים - לכל זמן. עתה הזמן שלי להתרחק מעט. להביט על הדברים מבחוץ. הזמן ישקיט הכל, אני הולך לי לדרכי - היו שלום, אני הייתי עמכם, ופי מלא תודה" דברי בנט.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. חחחחחחחחחחחחחחחח  (ל”ת)


 2. קשקשן צמרת. דואג לכלל החברה?? זה נראה שהוא מתאמץ להאמין למה שהוא אומר.  


 3. משיה בלא רג׳עה  (ל”ת)


 4. ברוך שפטרנו!!  (ל”ת)


  • הכותב צריך לצום ולבקש כפרה (ל”ת)


 5. ברוך השם  

  נהוראי

 6. איחולים  

  חצקל

 7. לא נסלח לא נשכח  

  איתן

 8. לכנסת.  

  א.

 9. באת, הרסת, והלכת!  


 10. שקרן, מי מאמין לך? אפילו לא אישתך(אני מרחם עליה)  


 11. שקרן  (ל”ת)


 12. רמאי  (ל”ת)


 13. גזלן  (ל”ת)


 14. בוגד  (ל”ת)


 15. גוי בן גויה  (ל”ת)


  • יש להיזהר מלעז (ל”ת)


 16. כנראה הוא הולך על ימין שהוא שמאל  (ל”ת)

  לאן?

 17. מה עם עשרות המיליונים שהושקעו בביתו ברעננה ? איפה כלבי השמירה ?  (ל”ת)


 18. העיקר שהוא ניצח את הקורונה והמליך את עבאס והרפורמים  (ל”ת)


 19. כמה גיבויי שקרים, והעצמה אישית שיקרית.  


 20. סך הכול לא גרם נזקים  

  חנטריש

 21. בנט  

  אזרח

 22. כמה חבל שהוא הלך עכשיו  (ל”ת)

  נחום

 23. ברוך שפטרני מהגוי הזה, שיקח אתו גם את שריר וליברמן  (ל”ת)

  ציון

  • אהה.אתה מאלה שחושבים שמי שלכ נראה וחושב כמוך 


 24. חבל  

  נחום

 25. תזכרו מה שאני כותב עכשיו: בניטו לא הולך בשקט! הוא מתכנן עם לפיד הרס טוטאלי של העם והמדינה לפני שישחררו את הטלפיים שלהם והצוואר של עם ישראל!  


 26. שיחזיר את הבית שלו, זה כסף ציבורי ושייך לציבור, צריכים לנכות את שווי הבית שהיה לו, והשאר שייך לציבור  

  ציון

  • ציון מדבר שקר תרחק (ל”ת)


 27. למה שיתמודד שוב?  

  אמת

 28. אם היה אפשרות לשלוח הקלטה הייתם שומעים את צהלת השמחה  (ל”ת)


  • ל"ת העיקר שתתפלל חזק ביום כיפור (ל”ת)


 29. קולולולולולולו כמו שאומרים אצל המרוקאים  (ל”ת)


 30. איך הקב"ה מסובב דברים בשביל סמוטריץ' .  


  • למה שלא תציע ישר להצביע בעד חורבן מגינת ישראל והעם היהודי 


 31. לך מעמנו ואל תחזור! נוכל שייזכר לדיראון עולם!  (ל”ת)


  • כותב התגובה צריך לחזור בתשובה (ל”ת)


 32. בנט... יש לנו להגיד לך משהוא טוב.... אחרי שאתה הולך.  

  ביבי

  • הכותב נושא את שם השם לשווא (ל”ת)


 33. בנט השקרן  


 34. ברוך שפטרנו מהנוכל הזה  

  ירון

  • ירון הוא איש סדום ועמורה (ל”ת)


 35. חוסר בהבנת הנקרא  

  שאלתיאל

 36. אדם ישר וטוב, תודה לך על הכל  (ל”ת)


 37. בנט היקר היה ראש ממשלה הרבה יותר מנתניהו.הלוואי שנתניהו לא יבחר .לא חסר אנשים טובים שיכולים להיות ראש ממשלה נהדר  (ל”ת)

  נתניהו מאוס בעיני רבים

 38. פיגוע המוני האיש הזה  (ל”ת)

  נושמים לרווחה

 39. יש אלוקים. משפיל את רשעי ישראל.  (ל”ת)


;