1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

לא תאמינו: הילד בכתה ה' קרא 217 ספרים

בשנה אחת, נעם סגליס, תלמיד כיתה ה' בבית הספר "תלמוד תורה" בנוף הגליל קרא 217 ספרים והוא הוכתר כאלוף הקריאה של העיר. אביו של נעם, הרב דני סגליס עומד בראש ישיבת ההסדר נוף הגליל ובעצמו נודע כאיש ספר כך שהתפוח לא נפל רחוק 

משה ויסברגל' סיון תשפ"ב 29/06/2022 21:26

מי סופר? לא מפסיק לקרוא, נעם סגליס לא מפסיק לקרוא, נעם סגליס צילום: באדיבות המצלם

נעם סגליס, תלמיד כיתה ה' בבי"ס "תלמוד תורה" מסיים כמעט בכל יום קריאה של ספר. בשנה האחרונה קרא 217 ספרים והוכתר אלוף הקריאה של נוף הגליל. 

לרגל חודש הספר העברי, פנתה דוברות עיריית נוף הגליל אל מנהלת הספרייה העירונית דורה יוזן בבקשה לאתר את "תולעת הספרים" של השנה החולפת.

מנהלת הספרים ביצעה בדיקה מדוקדקת ונדהמה לגלות ששיאן הקריאה הוא ילד בן 11 בלבד העונה לשם נעם סגליס. "נעם לומד בכיתה ה' בבית הספר "תלמוד תורה", אבל קורא גם חוברות קומיקס, מתח וסיפורת". סיפרה הדסה, אמא של נעם, כשנבשרה כי מספר הספרים שהשאיל בנה במהלך השנה החולפת עומד על 217 .

נעם סיפר כי הוא נוהג לבקר בספריה לפחות פעם בשבוע, מקדיש שעתיים ביום לקריאה ובכל פעם משאיל עשרה ספרים בבת אחת "שיהיה לכל השבוע". נעם, ילד חביב ובעל ידע רב, מספר שהוא אוהב לקרוא גם חוברות קומיקס, ספרי עלילה וכמובן דינים ויהדות.

ראש העיר, רונן פלוט ברך את אלוף הקריאה הצעיר של נוף הגליל ואיחל לו חופשת קיץ נעימה ומהנה בקריאה : "קריאת ספרים מגיל צעיר משלבת הנאה עם רכישת ידע, לימוד ועושר לשוני, זהו מפתח חשוב להצלחה בכל תחום בחיים".

ראש העיר ציין כי אביו של נעם, הרב דני סגליס עומד בראש ישיבת ההסדר נוף הגליל ובעצמו נודע כאיש ספר כך שהתפוח לא נפל רחוק..

נעם עצמו אמר שהוא נהנה לקרוא ובשלב זה לא מתכנן להיות סופר כשיהיה גדול "אני קורא עכשיו את הספר קומיקס המשחק נגמר וזה פשוט כיף. כשאני מסיים לקרוא ספר אני קצת עצוב שנגמר ושמח כשמתחיל עמוד ראשון בספר חדש".

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. יפה לו .חמוד  

  קומיקס

 2. הבת שלי כם בכיתה ה וסיימה לפחות 350 מוזמנים לבדוק  

  ש.מהדרום

 3. משה וייסברג, שפר את עבריתך  

  שאלתיאל

 4. קומיקס זה לא ספר  


 5. שיבורך. כל הכבוד. אבל בני בכיתה ד קרא יותר בשנה האחרונה  (ל”ת)


;