1. עמוד הבית
  2. מחכות לאישור
  3. מחכות לאישור

נתניהו במליאה: הבטיחו שינוי, דיברו - והניסוי נכשל

רה"מ לשעבר נתניהו פותח מעל דוכן הכנסת את קמפיין הבחירות, בדיון על פיזור הכנסת תקף נתניהו את רה"מ הנכנס ואמר כי לפיד כבר סגר עם רע״מ והמשותפת ממשלה | הוא תקף את הממשלה האחרונה על ערור הביטחון האישי וההתנהלות הכלכלית והבטיח כי הממשלה בראשותו תהיה טובה לאזרחי ישראל

חזקי ניימןא' תמוז תשפ"ב 30/06/2022 09:49

עימות עם היו"ר נתניהו במליאה נתניהו במליאה צילום: דוברות המליאה

הבוקר (חמישי) נפתחה מליאת הכנסת והיא תצביע באופן סופי על התפזרות הכנסת בקריאה שנייה ושלישית. עם היציאה לבחירות יכנס יאיר לפיד הלילה בחצות לתפקיד ראש בממשלה.

ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו עלה למליאה ופתח את קמפיין הבחירות: "בשנה האחרונה האזנתי לרחשי הלב שלכם, שמעתי על הבעיות והמצוקות שלכם. התבוננתי גם פנימה. למדתי הרבה, הרבה מאוד. כל מי שמקשיב לאזרחי ישראל רואה שמשהו יסודי השתבש בשנה האחרונה במדינה שלנו. הביטחון האישי התערער, הכבוד הלאומי הושפל, הפחד מאויבינו גבר, דגלי ישראל הוסרו ודגלי אש״ף הונפו. יוקר המחייה מכה בכיס של כולנו - בדלק שהתייקר שוב הבוקר, במשכנתאות, במזון, בחשמל. סל הקניות של כל ישראלי שובר שיאים של כל הזמנים ואין ממשלה שתטפל".

"הבטיחו שינוי, דיברו על ריפוי, עשו ניסוי - והניסוי נכשל. זה מה שקורה כשלוקחים פייק-ימין עם שמאל קיצוני, מערבבים עם האחים המוסלמים והרשימה המשותפת - זה מה שמקבלים. בדיוק על זה הבחירות הקרובות. האם שוב תקום כאן ממשלה כושלת של לפיד, שתלויה באחים המוסלמים, במשותפת, בתומכי טרור, או ממשלה לאומית רחבה ואיתנה בראשותנו שתחזיר לישראל את הגאווה, העוצמה והתקווה".

נתניהו תקף את היריב העקרי שלו בבחירות הקרובות: הממשלה היחידה שיאיר לפיד יכול להקים היא עם האחים המוסלמים והרשימה המשותפת. לפיד כבר סגר עם רע״מ והמשותפת את הממשלה הבאה. ללפיד אין ממשלה בלעדיהם, זאת מתמטיקה פשוטה. את החשבון הזה הוא יודע לעשות.

אל תאמינו להכחשות כי במו עינינו ראינו שזה מה שהחזיק את הממשלה בחודשים האחרונים. אל תאמינו לחתימות באולפנים. הזהרנו על כך ערב הבחירות הקודמות וזה מה שקרה, אחד לאחד. זה מה שיקרה גם הפעם.

חברי הכנסת מרע"מ הפריעו לנאום נתניהו והוא זעם על יו"ר הכנסת מיקי לוי, "ככה לא מנהלים ישיבה, אתה צריך לנהל את הבית הזה". יו"ר הכנסת הגיב לו, "אני לא מקבל ממך הוראות"

נתניהו המשיך: אנחנו החלופה היחידה, ממשלה לאומית איתנה, יציבה, אחראית. ממשלה שתחזיר את הכבוד הלאומי לאזרחי ישראל. חבריי ואני נחושים להחזיר את ישראל למסלול של הצלחה כפי שעשינו בעשור הטוב ביותר בתולדות המדינה, לפני הניסוי הכושל של השנה האחרונה.

כשננצח בבחירות אנחנו נפשיל שרוולים ונסתער על המשימות. המשימה הראשונה שלנו היא להוריד מחירים ולהחזיר את היציבות והצמיחה הכלכלית לטובת כל אזרחי ישראל - יהודים, ערבים, בדואים, צ׳רקסים, דתיים, חילונים, חרדים. כולם. כך פעלנו כשהוצאנו את ישראל מהמשברים הכלכליים הגדולים בעבר.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;