1. עמוד הבית
  2. משפט ופלילים
  3. משפט

שלף פטיש והלם בחוזקה: אישום נגד המטופל שתקף את מנהלת המרפאה

לבית המשפט הוגש כתב אישום נגד יעקב חבא, בן 30 מבאר יעקב, בגין חבלה בכוונה מחמירה, זאת לאחר שתקף רופאה המשמשת כמנהלת מרפאה | הסיבה לתקיפה: הצלחתו להשיג ריטלין - וכעס על מנהלת המרפאה שלשיטתו הייתה אמורה למנוע ממנו להשיגו

צביקה סגלא' תמוז תשפ"ב 30/06/2022 12:24

לא חדל חרף זעקותיה אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: pixabay

פרקליטות מחוז מרכז הגישה היום לבית המשפט המחוזי מרכז כתב אישום נגד יעקב חבא, בן 30 מבאר יעקב, בגין חבלה בכוונה מחמירה. זאת לאחר שתקף רופאה המשמשת כמנהלת מרפאה בבאר יעקב.

מכתב האישום שהוגש על ידי עו"ד עדי ערד עולה כי בשנים האחרונות אובחן הנאשם כמי שפיתח תסמיני התמכרות לריטלין. במהלך תקופה זו, בשל התמכרותו, נמנעו הרופאים המטפלים ממספר קופות חולים בהן היה הנאשם חבר, מלספק לו מרשמים לריטלין.

הם עשו כן אף לבקשתו, נוכח רצונו לדבריו, להיגמל מריטלין. למרות האמור פעל הנאשם לשם השגת ריטלין בדרכים שונות. בשל הצלחתו לעשות כן, כעס הנאשם על מנהלת המרפאה בבאר יעקב ד"ר א.ו, שלשיטתו הייתה אמורה למנוע ממנו להשיגם.

ביום 14.6.22 הצטייד הנאשם בפטיש מתכתי ובסכין, אותם הסליק בתיק גב אשר נשא על גבו, הגיע למרפאה אותה מנהלת ד"ר א.ו התפרץ לחדרה ומשסירבה לקבלו, הוציא את הפטיש מהתיק והלם בה בראשה בחוזקה, מספר פעמים, ולא חדל חרף זעקותיה, ועד שראש הפטיש ניתק ממקל אחיזתו.

כתוצאה ממעשיו של הנאשם נגרם לרופאה בין היתר חתך שהגיע עד לגולגולת. המתלוננת הובהלה לבית חולים תל השומר, שם הוענק לה טיפול רפואי.

בבקשת המעצר עד תום ההליכים שהוגש במקביל ציינה עו"ד ערד כי "חומרת מעשיו של המשיב מקבלים משנה תוקף נוכח העובדה כי האלימות הופנתה כלפי אשת צוות רפואי, בעת ועל רקע מילוי תפקידה. אין להשלים עם מצב בו אנשי צוות רפואי, האמונים על צרכיו החיוניים של הציבור, יחושו מאוימים או ימצאו עצמם מותקפים ומוכים על ידי מטופליהם. מעשיו אלה של המשיב מלמדים על מסוכנותו כלפי כלל אנשי הצוות הרפואי ובפרט כלפי ד"ר א.ו."

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;