1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

בנט ערך חפיפה ללפיד: "ישימך ה' כאפרים וכמנשה"

כפי שהבטיח, ראש הממשלה היוצא, נפתלי בנט, קיים לפני שעה קלה טקס העברת מקל וחפיפה סדורה ומעמיקה לראש הממשלה הנכנס, יאיר לפיד

מאיר גלבועא' תמוז תשפ"ב 30/06/2022 14:00

"לא קל להיות אשת רה"מ" לפיד ובנט בטקס החפיפה לפיד ובנט בטקס החפיפה צילום: קובי גדעון / לע"מ

ראש הממשלה היוצא, נפתלי בנט, וראש הממשלה הנכנס, יאיר לפיד, קיימו היום (חמישי), טקס העברת מקל מצומצם, בלשכת רה"מ בירושלים. בטקס השתתפו בכירי שתי הלשכות ובני משפחות בנט ולפיד.

בהמשך התקיימה פגישת חפיפה סדורה ומעמיקה, בין ראש הממשלה היוצא, נפתלי בנט, לראש הממשלה הנכנס, יאיר לפיד. במסגרתה העביר רה"מ היוצא בנט את עיקרי הסוגיות הביטחוניות והמדיניות של מדינת ישראל.

להלן דברי ראש הממשלה היוצא, נפתלי בנט בטקס: "התפקיד המאוד מיוחד הזה, והמדינה הזאת - לא שייכת לאדם אחד, היא שייכת לכל עם ישראל. אני מעביר לך את מקל השליחים המקודש, ואת האחריות על מדינת ישראל. אני מאחל לך שתשמור עליה ושה' ישמור עליך".

"ליהיא", פנה בנט לרעייתו של לפיד, "אני רוצה לומר, זה מאוד לא קל להיות אשת ראש הממשלה. אבל היציבות בבית, החום בבית, המקום שאתה יודע, כולם בשבילך בלי שום אינטרסים, בלי כלום, זו באמת אבן היסוד להצלחה של יאיר".

לפיד ובנט בטקס החפיפה. צילום: קובי גדעון, לע"מ

לרעייתו אמר: "גילת את מהממת, את משהו. הילדים, אני יודע שהייתה שנה לא קלה אבל מה שאמרתי לכם בתחילת הדרך - כולנו ביחד בשביל המדינה. אז אתם שילמתם מחיר בשביל המדינה וביחד".

לסיום בירך את רה"מ הנכנס: "יאיר, כל שבת אנחנו מברכים את הילדים: 'ישימך ה' כאפרים וכמנשה, יברכך אדוני וישמרך, יאר ה' פניו אליך ויחנך, ישא ה' פניו אליך וישם לך שלום'. בהצלחה אחי".

ראש הממשלה הנכנס, יאיר לפיד אמר בטקס: "באופן מופלא כלשהו אמא שלי אמרה לי את אותה ברכה, לפני 25 דקות. את מה שיש לי להגיד אני עוד אגיד.

אני עבדתי תחת ראשי ממשלות, אני הכרתי ראשי ממשלות. אתה איש טוב וראש ממשלה מצוין, ואתה חבר טוב. זה לא טקס פרידה כי אין לי שום כוונות להיפרד ממך".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מסלף מקצועי  

  חיים

  • יוני בנט כוכב עולה  

   ליבר

 2. מן הפח אל הפחת  (ל”ת)

  ה' ישמרינו ויצלינו

 3. צבועים  


 4. בכבוד הילד החדש שנהיה ראש ממשלה, פתחו בכנסת גנון - פעוטון למי שרוצה להיות ראש ממשלה.  (ל”ת)

  ARIEL GREENBERG

 5. איפה הילדים של יאיר לפיד?  (ל”ת)

  ליהי גרונר

 6. ברור שקשה  

  דוד

  • אחלה! (ל”ת)


 7. ברכה לבטלה  (ל”ת)

  אלון

  • אלון היקר! זה מה שגידלתם בחינןך ה"דתי לאומי" זה מה שבחרתם, אדם שמתביש ב"כיפתו" (היתה תקופה שהורידה לגמרי) נשוי לחילונית גמורה, חברי מפלגתו חלקם חילונים גמורים, הצבעתם להם וסמכתם עליהם שהם ינהלו מדינה ע"פ ההלכה?? מה לך כי תלין ע"כ שעשה "ברכה לבטלה" (ע"י שדיבר ובירבר בן הברכה לשתיה)?????????????????????? (ל”ת)

   י

 8. נוכל רפורמי "מברך" מומר הכופר בכל. מזכיר את בלעם. סליחה אם בלעם נפגע.  (ל”ת)


 9. כמה בלבולי שכל, כמה מסטיק מגעיל ודבק  


 10. בעזרת השם ולפיד יתחזק ויהיה 40 מנדטים ורבנו ליברמן 30 מנדטים .. אמן בעזרת השם יתברך  (ל”ת)


 11. חמוד הילד הקטן שלו  (ל”ת)


;