1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

פוטין: "ליחסי רוסיה-איראן יש אופי אסטרטגי עמוק"

בפגישה עם מקבילו האיראני, איברהים ראיסי בשולי פסגת הים הכספי, הדגיש נשיא רוסיה ולדימיר פוטין: "היחסים בין מוסקבה לטהראן עמוקים ואסטרטגיים מאוד, ושתי המדינות נמצאות בקשר מתמיד באינטראקציות פוליטיות ובנושאים ביטחוניים ועבודה משותפת בכל הנוגע למצב בסוריה"

יענקי פרברא' תמוז תשפ"ב 30/06/2022 15:47

מצא מין את מינו פוטין ונשיא איראן במפגש פוטין ונשיא איראן במפגש צילום: מתוך אתר הקרמלין

לשכת העיתונות של הקרמלין הודיעה כי נשיא רוסיה ולדימיר פוטין נפגש עם הנשיא איברהים ראיסי אמש (רביעי) בערב בשולי פסגת מדינות החוף הכספי בטורקמניסטן. פוטין בירך את מקבילו האיראני ואמר: "היחסים שלנו הם למעשה בעלי אופי אסטרטגי עמוק ובהחלט יש לנו נושאים רבים לדון בהם ואני מאוד מרוצה מההזדמנות שנוצרה בהקשר זה, רוסיה ואיראן נמצאות בקשר מתמיד זו עם זו בנושאים מדיניים וביטחוניים", אמר.

"היחסים בין שתי המדינות שלנו באמת עמוקים ובעלי אופי אסטרטגי, אנחנו בקשר מתמיד באינטראקציות פוליטיות, בנושאי ביטחון, אנחנו עובדים בצמוד בנקודות חמות כמו סוריה, בשנה שעברה המחזור בין רוסיה לאיראן גדל ב-81% ובחודשים הראשונים של השנה ב-31% נוספים, והמגמה הזו משמחת ומעניינת את שתי המדינות", אמר.

פוטין גם הביע את איחוליו לאייתוללה עלי חמינאי, מנהיג הרפובליקה האסלאמית של איראן. במהלך פגישה עם ולדימיר פוטין באשגבאט, אמר נשיא איראן איברהים ראיסי: "רוסיה ואיראן יכולות לעבוד בשיתוף פעולה הדוק מאוד בתחום התחבורה, המעבר, הדיג והתיירות באגן הים הכספי".

ראיסי גם ציין כי כל ההסכמים הקודמים בין שתי המדינות מיושמים ומפוקחים, וכי מדובר בהתקדמות טובה מאוד. במהלך נאומו אתמול, הדגיש נשיא הפדרציה הרוסית כי הפדרציה הרוסית בעד העמקת שיתוף הפעולה בין "חמש מדינות החוף הכספי" (רוסיה, אזרבייג'ן, איראן, קזחסטן וטורקמניסטן), לרבות במדינות החוף הכספי "בתחום המדיני והביטחוני", פוטין גם הדגיש כי עמידה באמנה בדבר המעמד המשפטי של הים הכספי היא המפתח לשגשוגו של האזור.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;