1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

הסיכוי להחייאת הסכם הגרעין עם איראן - גרוע

הסיכויים להחיות את הסכם הגרעין עם איראן משנת 2015 גרועים יותר לאחר ששיחות עקיפות בין ארה"ב לאיראן, בדוחא בירת קטאר, הסתיימו ללא התקדמות | בריטניה, צרפת וגרמניה קראו לאיראן להפסיק את ההסלמה הגרעינית שלה ולחזור לשיתוף פעולה מלא עם סבא"א

יענקי פרברב' תמוז תשפ"ב 01/07/2022 09:15

השיחות נכשלות שיחות הגרעין עם איראן בווינה בדצמבר 2021 שיחות הגרעין עם איראן בווינה בדצמבר 2021 צילום: Iran international

בכיר אמריקאי אמר לסוכנות הידיעות רויטרס ביום חמישי, כי "הסיכויים להסכם גרעין לאחר השיחות העקיפות בדוחא, גרועים יותר ממה שהיו לפני השיחות בדוחא והם יחמירו מיום ליום", אמר הבכיר בעילום שם. "אפשר לתאר את דוחא במקרה הטוב כדריכה במים, (אין התקדמות) ובמקרה הרע צעד לאחור".

לאחר הפסקה במרץ בסבב שיחות הגרעין בווינה שנמשכו 11 חודשים, ביקר ראש מדיניות החוץ של האיחוד האירופי, ג'וזפ בורל, בטהראן ב-25 ביוני וארגן את השיחות בקטאר. בינתיים בריטניה, צרפת וגרמניה קראו לאיראן להפסיק את ההסלמה הגרעינית שלה, לחזור לשיתוף פעולה מלא עם סבא"א ולקחת את ההצעה שעל השולחן ללא דיחוי נוסף.

הם גם גינו את "השיגור הפרובוקטיבי" מאיראן של רקטת הלוויין 'זולפקאר', שיכולה להיות מסוגלת לסחוב נשק גרעיני ויכולה לשמש לבניית טילים בליסטיים ארוכי טווח ובין-יבשתיים. "אנו מגנים בחריפות את המשך פעילותה מערערת היציבות של איראן באזור וקוראים לאיראן להפסיק את כל פעילות הטילים הבליסטיים והתפשטות שלא עולה בקנה אחד החלטות האו"ם" נמסר בהצהרה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;