1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

מתיחות בין ראשי הממשלה: בנט ביקש, לפיד סירב

ראש הממשלה היוצא ביקש לשנות את הקריטריונים בכדי לקבל תנאי פרישה של ראש ממשלה לשעבר מחשש שהכנסת הבאה לא תכיר בתקופת כהונתו הנוכחית | לפיד בלם את הבקשה והבהיר שלא יתמוך בה מכיוון שמדובר בבקשה פרסונלית והסירוב יצר מתיחות בין הלשכות

חזקי ניימןד' תמוז תשפ"ב 03/07/2022 22:45

"בקשה פרסונלית" יאיר לפיד / נפתלי בנט יאיר לפיד / נפתלי בנט צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

אתמול, עם צאת השבת הודה ראש הממשלה הנכנס יאיר לפיד בנאומו הראשון לראש הממשלה היוצא נפתלי בנט. "אני רוצה בפתח דבריי להודות לראש הממשלה ה-13 של מדינת ישראל, נפתלי בנט, על הגינות וחברות, על כך שהוביל ממשלה בשנה האחרונה להישגים כלכליים וביטחוניים שלא נראו פה שנים", אמר. "תודה מיוחדת לעובדה שאזרחי ישראל רואים השבוע העברת תפקיד מסודרת בין אנשים שמקיימים הסכמים".

אלא שכתבת 'חדשות 12' דפנה ליאל חשפה הערב (ראשון) כי בין השניים שוררת מתיחות לא פשוטה לאחר שרה״מ החליפי בנט שלא זכאי ע"פ חוק לקבל תנאים של ראש ממשלה לשעבר רצה לבקש מהכנסת את התנאים הכוללים רכב עם נהג צמוד, צוות עם שני עובדים, תקציב שנתי להפעלת לשכה ומשרד בשטח של עד 170 מטר.

בנט תכנן לפנות לוועדת הכספים של הכנסת ולבקש את שינוי הקריטריונים לקבלת תנאי פרישה של ראש ממשלה מ-18 ל-12 חודשים, המהלך של בנט מגיע מהחשש שהכנסת הבאה לא תכיר בתקופת הכהונה שלו כראש ממשלה חלופי. המכתב כבר נוסח, אולם ראש הממשלה הנכנס יאיר לפיד, בלם את הבקשה והבהיר שלא יתמוך בה, טען כי מדובר בבקשה פרסונלית שתכתים גם אותו, על פי הדיווח של ליאל הסירוב יצר מתיחות בין הלשכות.

ראש הממשלה החליפי נפתלי בנט הגיב לדיווח ומסר: "בנט משמש כראש ממשלה חליפי עד להקמת ממשלה חדשה. מתוקף תפקידו כרה״מ חליפי זכאי ללשכה ואין לו צורך בתקנים נוספים, לכן גם לא ביקש דבר מאף אחד. המכתב המתואר מעולם לא נשלח כי לא היה בכך צורך".

מלשכת ראש הממשלה נמסר: "היחסים טובים והשניים עובדים יחד". 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. הוא שאמרנו : באו לעשות לביתם!!! הכול בשביל בצע כסף!!! ושוב , מדובר כאן באנשים שכסף זה לא דבר נצרך אצלם... הם יכולים לעזור לאחרים כהנה וכהנה וביד נדיבה  (ל”ת)


  • ''וסכסכתי מצרים במצרים ולפיד בבנט ובנט בשקד ונפלו פגרים'' 

   גחש''א

 2. זו כנראה גם אחת הסיבות בגללן העביר את משוכות ראש הממשלה בלי להערים בעיות  (ל”ת)


 3. לפיד שקל את האינטרס הציבורי והאתי והחליט נכון. הוא קורץ מחומר של מנהיגים.  (ל”ת)

  יוסי

  • זה שהפעם הוא סירב לגנוב כי כולם רואים לא הופך אותו למנהיג 


 4. נפתלי... שוב מנסה לעשות בנט...ןלשמן את עצמו מכספי משלם המיסים  


 5. נצלן  

  ציוני7

  • ונתניהו לא חלב את המדינה בסידור אבטחה, כלי רכב, ונהגים לאשתו וילדיו? (ל”ת)

   דודי

 6. בנט דורש דעתנו לו כל הטבות של ראש ממשלה למרות שלא מגיע  

  א.א.חיםה

;