1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

לפחות שלושה הרוגים ומאות בתים הרוסים בתקיפה אווירית של אוקראינה

בעלי בריתו של פוטין דורשים נקמה על "מעשה התוקפנות" שלכאורה ביצעה אוקראינה נגד רוסיה, התקיפה האוקראינית בעיירה אסטרטגית קרובה לאוקראינה הרגה לפחות שלושה בני אדם, לפחות 11 בנייני דירות ו-39 בתים ניזוקו, כאשר חמישה נהרסו לחלוטין. "התעוררתי, נבהלתי מאוד והתחלתי לצרוח", סיפר אחד התושבים בפאניקה

יענקי פרברה' תמוז תשפ"ב 04/07/2022 11:31

אוקראינה נוקמת בית עולה באש בית עולה באש צילום: צילום מסך

לפחות שלושה בני אדם נהרגו ומאות בתים ניזוקו במה שנראה כמו תקיפה אווירית אוקראינית על עיר הגבול הרוסית בלגורוד אתמול (ראשון) מושל בלגורוד ויאצ'סלב גלדקוב טען שכמה פיצוצים פגעו בעיר המונה כמעט 400,000, השוכנת 40 ק"מ צפונית לגבול עם אוקראינה. לפחות 11 בנייני דירות ו-39 בתים ניזוקו, כולל חמישה שנהרסו לחלוטין, אמר גלדקוב בטלגרם.

הקול היה כל כך חזק שקפצתי, התעוררתי, נבהלתי מאוד והתחלתי לצרוח", סיפר תושב העיר ל'רויטרס', הם הוסיפו כי הפיצוצים התרחשו בסביבות השעה 3 לפנות בוקר בין שבת לראשון, "הטיל פגע בבנייני מגורים במרחק של כ-20 מטר מהבית שלי", סיפר התושב. "כל החלונות בבית שלנו נופצו, הדלתות יצאו מהמקום".

המחוקק הרוסי הבכיר אנדריי קלישאס האשים את אוקראינה בהפגזת בלגורוד וקרא לתגובה חמורה. "מוות של אזרחים והרס של תשתיות אזרחיות בבלגרוד הם מעשה ישיר של תוקפנות מצד אוקראינה ומחייבים את התגובה החמורה ביותר כולל צבאית", כתב קלישאס בטלגרם. מוסקבה האשימה את קייב בהתקפות רבות על בלגורוד ואזורים אחרים הגובלים באוקראינה מאז פלישת רוסיה ב-24 בפברואר. אוקראינה לא לקחה אחריות, אך תיארה את התקריות כנקמה על מעשיה של רוסיה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. "מעשה ישיר של תוקפנות מצד אוקראינה"  

    התוהה

;