1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

מחיר החשמל צפוי להתייקר משמעותית: העלייה כבר בחודש הבא

מחירי החשמל עשויים לעלות בהדרגה בשיעור כולל של 16%, אך טווח הזמנים לביצוע עדיין לא נקבע | ככל הנראה המחיר יעלה בשלושה שלבים, כאשר השנה תהיה התייקרות רק בחודש הבא. לממשלה מאוד לא נוח שמחיר החשמל יעלה לפני הבחירות, אך רשות החשמל עצמאית לחלוטין 

ישראל לפקוביץה' תמוז תשפ"ב 04/07/2022 08:10

בעיצומו של הקיץ הלוהט ההיערכות של חברת החשמל לגל הקור חברת חשמל: אילוסטרציה צילום: חברת החשמל

בדיון שנערך ברשות החשמל הוחלט עקרונית על היקף ההעלאה הנדרשת בשל התייקרות הפחם בעולם, בדיון שהתקיים אתמול ברשות החשמל נקבע השיעור הכולל, שיהיה צורך לייקר בו את החשמל, בשל התייקרות הפחם בעולם בכ-200% בשנתיים האחרונות, כך דווח באתר Ynet, אך הדיון התארך בשאלה מתי ובכמה שלבים תבוצע ההתייקרות, ועניין זה יוכרע בישיבה נוספת שתתקיים השבוע.

ככל הנראה המחיר יעלה בשלושה שלבים של 6%-5% כל אחת, כאשר השנה תבוצע רק התייקרות אחת שתבוא לידי ביטוי החל מחשבון החשמל של אוגוסט.

ב'ידיעות אחרונות ' פורסם עוד כי לממשלת המעבר מאוד לא נוח שמחיר החשמל יעלה לפני הבחירות, אולם בהתאם לחוק רשות החשמל היא עצמאית לחלוטין ואסור לממשלה להכתיב לה מחירים. ישראל עדיין מייצרת 23% מהחשמל שלה באמצעות פחם, ועל פי התוכנית שכבר אושרה, השימוש בפחם יופסק לגמרי בשנת 2025.

מאחר שלא נותר כמעט מס על הפחם, לא ניתן למתן כעת את ההתייקרות, וממילא מהלך כזה עלול להיחשב ככלכלת בחירות, ועל כן הוא אסור.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. מדינת חלם!! כמה שנים עוברות, ועדיין משתמשים בפחם???  (ל”ת)

    שי

  2. מה קרה? אמרו שיש לנו יצוא של גז והחשמל בזול מדינת מאפיה  (ל”ת)


  3. עוברים לדורסל!!  (ל”ת)

    מירו

;