1. עמוד הבית
  2. בחצרות
  3. אנ"ש

לראשונה בחייהם: הנמלטים מאוקראינה שפכו שיח בציון הרשב"י

כ-50 פליטים אוקראינה המתגוררים בנוף הגליל עלו לראשונה בחייהם לציון הרשב"י ולציון התנא רבי יהודה בר אלעאי, במסגרת מסע שאורגן ע"י רשת 'שובו' וועד ההצלה. העולים הודו על הצלתם הניסית והתפללו על העתיד

משה ויסברגה' תמוז תשפ"ב 04/07/2022 15:46

רגעים מרגשים בצפון מראות מירון תשפ"ב מראות מירון תשפ"ב צילום: ארי קופרשטוק

קבוצה של כחמישים עולים מאוקראינה המתגוררים בנוף הגליל נסעו להשתטח על קברי צדיקים באזור הצפון, במסע מיוחד ומרגש שאורגן על ידי רשת 'שובו' בישראל וועד ההצלה למען יהודי אוקראינה.

עשרות המשפחות שנמלטו מאימת המלחמה במזרח אירופה עלו לראשונה בחייהם להשתטח על ציון התנא האלוקי רבי שמעון בר יוחאי זי"ע באתרא קדישא מירון ולאחר מכן עלו לציונו הקדוש של בניהו בן יהוידע וכן השתטחו על ציון התנא רבי יהודה בר אלעאי בסמוך לעיר הקודש צפת.

הפליטים, אנשים נשים וטף, קיימו מעמד הודיה לה' על כך שחולצו מאזורי הלחימה ללא פגע וזכו לעלות לארץ ישראל, וגם נשאו תפילה על העתיד בארץ הקודש ועל שלום אחיהם שחייהם עדיין בסכנה.

המשפחות, שזו הפעם הראשונה בחייהם שהתפללו על יד מקום מנוחתם של הצדיקים הקדומים, זכו להדרכה מפורטת ומקיפה על ידי רבנים ומדריכים דוברי אוקראינית שסיפרו על ההיסטוריה של המקום ועל הזכות העצומה שלהם לשפוך שיח אצל ציונו של רשב"י.

העולים סיכמו את המסע בהתרגשות והודו למנכ"ל שובו הרב חיים מיכאל גוטרמן ולחברי ההנהלה על העמידה האיתנה לצידם בכל עניין, וכן לאנשי ועד ההצלה על העזרה הרבה והסיוע שהם מושיטים להם בתקופה מורכבת זאת.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;