1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. מפלגות

פרישה נוספת: השר לא יתמודד בבחירות וקורא ליו"ר להתפטר

השר עיסאווי פריג' מ'מרצ' מודיע הערב כי לא יתמודד בבחירות הקרובות לכנסת ה-25 וקורא ליו"ר מפלגתו להתפטר מתפקידו |
"החלטתי ליטול פסק זמן מהכנסת, לא מהחיים הציבוריים. בחודשים הקרובים אתגייס בכל כוחותיי למען הניצחון בבחירות"

קובי עוזיאליו' תמוז תשפ"ב 05/07/2022 20:13

"אתגייס למען הניצחון" ניצן הורוביץ/עיסאווי פריג' ניצן הורוביץ/עיסאווי פריג' צילום: אבשלום ששוני/יונתן זינדל, פלאש 90

עוד עזיבה במערכת הפוליטית. שעות אחרי הודעתו של ח"כ יובל שטייניץ מ'הליכוד' כי לא יתמודד בבחירות לכנסת ה-25, גם השר לשיתוף פעולה אזורי, עיסאווי פריג' ממפלגת 'מרצ' מודיע על נטילת פסק זמן מהכנסת.

בהודעה שפרסם פריג' הוא כתב: "בלב שלם, לאחר מחשבה והיוועצות עם בני משפחתי ושותפיי לדרך, החלטתי ליטול פסק זמן מהכנסת, לא מהחיים הציבוריים. בחודשים הקרובים אתגייס בכל כוחותיי למען הניצחון בבחירות. אפעל בקרב החברה הערבית, כדי לשכנע בחשיבות ההצבעה, ללא שניתן יהיה לשייך לי אינטרס אישי זה או אחר".

לדבריו, "אני גאה מאוד בדרך שעשיתי בכנסת ובממשלה. פעלתי ככל האפשר למען קידום השותפות וחיזוק היחסים בין יהודים וערבים בישראל ולביסוס יחסי מדינת ישראל ואזרחיה עם מדינות האזור. גאה בחברותי בממשלה, ממשלת שינוי אמיתית, ממשלה שהפיחה תקווה בציבורים גדולים, ממשלה שעשתה הרבה מאוד ושעלינו להבטיח שתוכל להמשיך לעשות גם בעתיד".

השר פריג' נואם מעל דוכן הכנסת | צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת.

עוד מציין השר הפורש: "כחבר מרצ למעלה משלושים שנה, מרצ היא הקול שאני מאמין בו. אמשיך לפעול כדי לחזק ולתמוך בקול שחשוב שימשיך להישמע בחוזקה, כחלק ממפלגה סוציאל דמוקרטית גדולה. החזון של הקמת מפלגת שמאל משמעותית על בסיס מפלגות העבודה ומרצ, צריך להיעשות מהר, לא כאילוץ כפי שהיה בעבר, אלא מרצון אמיתי להקים מפלגת שמאל גדולה ומשפיעה".

"עדכנתי בהחלטתי את ראש הממשלה יאיר לפיד. מנהיג, חבר ושותף לדרך שאני מחויב לעשות כל שאוכל בכדי שימשיך להוביל את מדינת ישראל".

בראיון פרישה שהעניק הערב מתח פריג' ביקורת חריפה על יו"ר מרצ המכהן ניצן הורוביץ ואמר כי עליו להתפטר מתפקידו מאחר ונכשל במבחן המנהיגות.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. ברוך השם, מברכים על העזיבה.  


 2. הערבים עשו למרצ בית ספר יש בהם יושרה פנימית הרבה יותר מהנאורים הורביץ וזנדברג  (ל”ת)


 3. ברוך שפטרנו  

  שאלתיאל

 4. להעיף את הסוטה הורביץ !  (ל”ת)


 5. בקשה מה' ית' שבכח אמא עילאה שהיא סוד החירות והתשובה, ישרה עלינו ברכה ושלום מכח יחוד קוב"ה ושכינתא, וּנְעַשֶּׂה לב אחד להיות דירה נאה לשכינה.  

  לִישׁוּעָתְךָ קִוִּיתִי יְהֹוָה

;