י"ד סיון התשפ"ד
20.06.2024

סוף לשיבושים בנתב"ג? הסכם ארוך טווח נחתם בין אל-על לטייסים

לאחר תקופה ארוכה של מאבקים פנימיים בחברת התעופה שהובילו לביטול של למעלה מ-100 טיסות מאז יום העצמאות האחרון. אל על דיווחה כי נחתם הסכם בינה לבין ההסתדרות וועד הטייסים אשר יחול באופן מיידי עד סוף שנת 2025

סוף לשיבושים בנתב"ג? הסכם ארוך טווח נחתם בין אל-על לטייסים
מטוס אל על צילום: Tomer Neuberg/Flash90

ההסתדרות, הנהלת אל על וועד הטייסים הודיעו כי נחתם הסכם קיבוצי מיוחד שמסדיר את יחסי העבודה בחברה ויאפשר לה פעילות יעילה יותר וצמיחה מחודשת מול האתגרים בענף התעופה.

לפי ההסכם, שתוקפו עד סוף 2025, שכר הטייסים יוחזר בפעימות עד תחילת שנת 2023 לרמתו מלפני משבר הקורונה, וזאת בהתאם להסכם משנת 2018. במקביל, יתבצעו אימוני סימולטור בארץ והטייסים יבצעו הכשרות מהירות על מטוסי בואינג 777. כן תתאפשר הפעלת מטוסים חכורים בהתאם להתרחבות הפעילות המסחרית.

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד אמר לאחר חתימת ההסכם: "אל על ושאר חברות התעופה הישראליות הן נכס אסטרטגי חשוב למדינה, ואני מברך על כך שהגענו להסכמות שיאפשרו הפעלה יעילה ורצופה של מטוסי החברה, לצד החזרת שכר הטייסים לקדמותו. ענף התעופה בכלל, ואל על בפרט, עברו שנתיים קשות, וכעת כשהביקושים לטיסות בשיאם אני בטוח שההסכם יוכל להחזיר את אל על לצמיחה. אני מודה לאבי אדרי, להנהלת החברה, לוועד הטייסים ולכל מי שתרם להשגת ההסכם. נמשיך ונפעל למען העובדים בכל ענפי המשק".

מנכ"לית אל על, דינה בן-טל התייחסה בהרחבה להסכם הנחתם: "המטרה העליונה שלנו היא להעניק ללקוחות חוויית טיסה מצוינת. אנו שמים את טובת הלקוחות שלנו במרכז ונעשה הכל על מנת להקל עליהם בתקופה מאתגרת זו. עם החתימה על ההסכם, פנינו קדימה להתמודדות בכוחות משותפים של כלל המגזרים באל על וביחד נתמודד עם הקשיים והתחרות הגלובלית בענף התעופה והתיירות.

למרות שביחס לחברות תעופה בינלאומיות אל על נמצאת בשיעור ביטולי טיסות נמוך מאוד, עדיין נשאף תמיד לצמצם למינימום את היקף הביטולים. אני רוצה להודות לארנון בר-דוד ולאבי אדרי על הסיוע בהגעה להסכמות, מתוך אחריות וראיית טובת כל מחזיקי העניין. אני מברכת את קברניט רן אלקבץ וחבריו לוועד אצ"א על שיתוף פעולה מקצועי וענייני בדרך להשגת פתרון, שיאפשר לנו להאיץ קדימה את ההתמודדות שלנו עם האתגרים המרובים.

תודה גם לצוות הנהלת אל על שעשה לילות כימים על מנת להביא את המשבר לסיומו - סמנכ"לית משאבי אנוש לימור בוזגלו, סמנכ"ל מבצעים חובב בן דוד, היועצת המשפטית שרון בראונסטון, סמנכ"ל הכספים איציק אליאב והמשנה למנכ"לית עומרי כהן.

תודה גם ליו"ר החברה ולבעלי השליטה אשר העניקו לנו גיבוי רחב וסייעו באופן אינטנסיבי למציאת פתרון מוסכם, מהיר והוגן. לסיום תודה מיוחדת לאנשי אל על בכל המגזרים, אנשים מצוינים שעושים לילות כימים בחורף ובשרב על מנת להעניק ללקוחותינו חוויית טיסה בטוחה ואיכותית. הם הערך המוסף והיתרון היחסי הממשי של אל על".

יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, אבי אדרי אמר: "טייסי חברות התעופה הישראליות וביניהם טייסי אל על הפחיתו משמעותית משכרם על מנת שחברות התעופה ישרדו. היום, לאחר שענף התעופה מתאושש, הגיע הזמן להחזיר את המצב לקדמותו ולהוקיר הערכה מרובה לעובדים בחברות התעופה הישראליות שהצילו את הענף מקריסה".

יו"ר ועד טייסי אל על, רן אלקבץ הודיע בעקבות ההסכם שנחתם: "בחלוף שנתיים קשות ומורכבות, טייסי אל על מברכים על חתימת הסכם עבודה המשיב את החברה וטייסיה ליחסי עבודה תקינים, אמון ושיתוף פעולה מלא לטובת החברה, לקוחותיה ועובדיה. אנו רוצים להודות לבעלי השליטה ולהנהלה החדשה, בהובלת המנכ"לית דינה בן-טל, על שבחרו לסיים את המחלוקות בדרכי נועם, תוך איזון האינטרסים ההדדיים ויצירת תשתית יציבה ויעילה לגמישות התפעולית הרחבה שנדרשת להעצמת החברה וצמיחתה. פנינו נשואות קדימה".

נתב"ג שיבושים ביטול טיסה אל על טייסים אל על

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד